• facebook
 • rss
 • Służba i krzyż

  ks. Tomasz Lis

  dodane 12.04.2014 23:10

  Ponad osiemdziesięciu druhów wzięło udział w formacyjnym spotkaniu. Rekolekcje poprowadził ks. Dariusz Sidor, duchowy opiekun harcerzy.

  W ośrodku rekolekcyjnym „Augustianom” W Radomyślu nad Sanem swoje rekolekcje wielkopostne przeżywali harcerze z drużyn z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Niska, Antoniowa, Nowej Dęby i Lipy. – Podczas naszych spotkań podejmowaliśmy tematykę opartą na harcerskiej metodyce krzyża i służby. Poszczególne dni poświęcone były spotkaniom w których uczyliśmy się jak realizować harcerskie zadania oraz formację harcerską poprzez te znaki. Spotkanie zakończyła wspólna gra terenowa poświęcona osobie bł. Jana Pawła II – wytłumaczył ks. Dariusz Sidor.

  Harcerzy odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz, który uczestniczył w wieczornym spotkaniu przy ognisku. Biskup zachęcił druhny i druhów aby w każdej sytuacji bezgranicznie ufali Bogu i nie zrażali się trudnościami.

  Podczas harcerskiego ogniska druhowie dzielili się wzajemnie przemyśleniami nad tekstem pochodzącym z papieskiego przemówienie: „Każdy ma swoje Westerplatte”.

  Harcerskie spotkania formacyjne wpisują się w całoroczną pracę harcerską w której nie brakuje spotkań wychowawczych, zadaniowych, wolontariackich oraz tych poświęconych kształtowaniu ducha. – Obecność kapelana i duchowego opiekuna w drużynie harcerskiej jest istotna, gdyż ukierunkowuje pracę wychowawczą oraz przybliża wartości chrześcijańskie w formowaniu młodego pokolenia – dodał ks. D. Sidor.

  Dwudniowe spotkanie wielkopostno-formacyjne zakończyła wspólna gra terenowa, która przybliżyła harcerzom postać Jana Pawła II w perspektywie zbliżającej się kanonizacji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół