• facebook
 • rss
 • Szanse na gaz

  ks. Tomasz Lis

  dodane 11.04.2014 13:37

  Podczas Dnia Otwartej Szkoły uczniowie sandomierskiej budowlanki chwalili się możliwościami edukacyjnymi szkoły oraz zorganizowali konkurs wiedzy o polskich złożach gazowych.

  Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Zbigniewa Strzeleckiego, popularnej sandomierskiej budowlance, zorganizowano Dzień Otwartej Szkoły. Uczniowie oraz nauczyciele prezentowali kierunki kształcenia oraz możliwości edukacyjne placówki. Odwiedzający szkołę gimnazjaliści oraz goście mogli zajrzeć nie tylko do sal lekcyjnych i pracowni specjalistycznych, ale także zobaczyć sale, w których odbywają się lekcje praktycznej nauki zawodu. – Od kilku lat staramy się stworzyć ciekawą ofertę edukacyjna i zawodową dla naszych uczniów. Bierzemy pod uwagę to, co interesuje uczniów, ale także stwarzamy kierunki, które dają duże możliwości znalezienia ciekawej i dobrej pracy dla naszych absolwentów – podkreślała Krystyna Kobylakiewicz, dyrektor szkoły.

  W placówce oprócz standardowych kierunków ogólnokształcących uczniowie mogą zdobyć ciekawe i poszukiwane zawody: technik budownictwa, technik drogownictwa, technik renowacji elementów architektury, technik pojazdów samochodowych czy zawody montera budownictwa, sieci i instalacji sanitarnych. – Przyszliśmy poznać szkołę, jaka tutaj jest atmosfera, jakie kierunki nauki są do wyboru. Przed nami niedługo egzaminy gimnazjalne i wybór szkoły średniej, więc takie dni są niewątpliwie pomocą – podkreślali odwiedzający szkołę gimnazjaliści. – Nasza szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem ludzi młodych, którzy dzisiaj chcą zdobywać nie tylko wiedzę ogólną, ale także praktyczną, która ułatwia start na wyższe uczelnie techniczne, jak również w sferę życia zawodowego – dodała K. Kobylakiewicz.

  Wraz z dniem otwartym w szkole zorganizowano sesję popularno-naukową „Gaz łupkowy – szanse i zagrożenia”. – Sesja jest połączona z konkursem, w którym startuje młodzież, walcząc o Puchar Starosty Powiatu Sandomierskiego. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne w wyznaczonej tematyce oraz wezmą udział w teście wiedzy na temat gazu łupkowego i możliwościach jego wydobycia. Jest to temat jak najbardziej aktualny w obecnym czasie, gdy dążymy do niezależności energetycznej w Polsce i Europie – poinformowała pani dyrektor.

  Sesję rozpoczął wykład Krzysztofa Gajewskiego, specjalisty ds. gazu łupkowego, który przedstawił zakres występowania złóż gazu oraz technikę jego wydobycia i kierunki wykorzystania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół