• facebook
 • rss
 • Perłowa rocznica parafii

  ks. Tomasz Lis

  dodane 23.03.2014 17:12

  Mimo trudnego czasu lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęto budowę kościoła. Pracami kierował ks. Lech Siekierski, który został pierwszym proboszczem powstałej 1 kwietnia 1984 r. parafii. Świątynię konsekrował bp. W. Świerzawski w Roku Jubileuszowym 2000.

  Przygotowaniem duchowym do jubileuszu były przeżywane przez parafian rekolekcje prowadzone przez ks. Stanisława Czachora. – Przez wiele lat do Mściowa, który był w granicach parafii św. Józefa w Sandomierzu, na Mszę św. dojeżdżali różni duszpasterze. W 1980 r. ówczesny proboszcz ks. Z. Niewadzi wraz z mieszkańcami rozpoczął starania o budowę kaplicy. Pierwszą Mszę św. w postawionej kaplicy odprawiono w Pasterkę 1981 r. – wspomina ks. Lech Siekierski, proboszcz parafii.

  Centralnym punktem obchodów rocznicowych była Msza św. dziękczynna sprawowana przez biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza wraz z dekanalnymi duszpasterzami.

  Podczas homilii biskup nawiązał do niedzielnej Ewangelii o  spotkaniu Chrystusa z Samarytanką, mówiąc, że parafia, jest źródłem „wody żywej”, które zaspakaja najważniejsze pragnienia. – Tutaj doświadczamy bliskości i Boga i drugiego człowieka, otrzymujemy pokarm, który pozwala nam wzrastać w wierze i w naszym człowieczeństwie. Tutaj leczymy różnorakie rany, wracając do naszych domów mocniejsi i piękniejsi – podkreślał bp K. Nitkiewicz.

  We wspólnej modlitwie uczestniczyli liczni parafianie, którzy przez wiele lat budowali i upiększali swoją świątynię, siostry zakonne związane z parafią oraz poczty sztandarowe miejscowej szkoły oraz straży pożarnej. W darach ofiarnych parafianie ofiarowali świątyni obrazy przedstawiające bł. Jana Pawła II i bł. Antoniego Rewerę oraz inne elementy wyposażenia świątyni.

  Mimo trudnego czasu lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęto budowę kościoła, pracami kierował ks. L. Siekierski, który został pierwszym proboszczem powstałej 1 kwietnia 1984 r. parafii. Po trzech latach budowę zakończono i nowy kościół w 1987 r. konsekrował bp. W. Świerzawski w Roku Jubileuszowym 2000.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół