• facebook
 • rss
 • "Kryształowe Serce" dla kapucynów

  ks. Tomasz Lis

  dodane 02.03.2014 19:06

  Wspólnota Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie otrzymała nagrodę w kategorii instytucja publiczna za szczególnie zaangażowanie się w sprawy kultury i sportu w powiecie stalowowolskim.

  Wręczenie wyróżnienia odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. W uzasadnieniu podano, że klasztor w Rozwadowie „jest znaczącym ośrodkiem życia kulturalnego i sportowego w naszym mieście. Bracia Kapucyni od lat znakomicie animują mieszkańców powiatu stalowowolskiego do wielu wspólnych działań”.

  Wspólnota klasztorna wspiera działania licznych organizacji i ruchów społeczno-kulturalnych: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej "Leśne Plemię", Scholę Dziecięcą "Franusie", Scholę Młodzieżową, Klub Seniora "Promyk", Świetlicę Środowiskową "Promyczek", Stowarzyszenie "Pokój i Dobro", Ściankę Wspinaczkową "Aniołów Stróżów", Kawiarenkę "Przystań", Parafialny Klub Sportowy "San". Organizowane są także pikniki charytatywne (odbyło się już XIII edycji), Międzynarodowy Festiwal Muzyczny (mający na koncie już 23. edycję), cykle wykładów na tematy społeczno-polityczne, niekonwencjonalne zajęcia skupione wokół zagadnień dotyczących życia człowieka.

  - Atmosfera otwartości i bezinteresownej życzliwości pozwala braciom kapucynom przełamywać bariery emocjonalne w kontaktach z ludźmi. W codziennej pracy kierują słowami: "Nie martw się o jutro, myśl, by być dobrym już dziś". To wszystko jest jasne i godne naśladowania, ale i najwyższego uznania - podkreślano podczas spotkania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół