• facebook
 • rss
 • Chóralny przegląd

  ks. Tomasz Lis

  dodane 19.01.2014 17:43

  Osiem zespołów śpiewaczych zaprezentowało bożonarodzeniowe kolędy w Domu Katolickim.

  Po raz drugi odbył się diecezjalny przegląd chórów parafialnych. Tym razem na zaproszenie ks. Leszka Chamerskiego, diecezjalnego moderatora muzyki kościelnej, odpowiedziało osiem parafialnych zespołów śpiewaczych. Noworoczne spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w bazylice katedralnej.

  Następnie na scenie Katolickiego Domu Kultury św. Józefa swoje bożonarodzeniowe pieśni zaprezentowali śpiewacy z Chóru Katedralnego w Sandomierzu, ze Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu oraz chóry ze wspólnoty parafialnej Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Waśniowa, Jaty, Godziszowa, Kopci i Tarnobrzega-Zakrzów. – Śpiewacze kolędowanie to najbardziej popularny moment wychwalania Boga oraz opowiadanie o tajemnicy Bożego Narodzenia. Dziś coraz trudniej zachęcić młodych nie tylko do kolędowania, ale także do udziału w jasełkach. Dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim za udział w tym przeglądzie – podkreślał ks. Leszek Chamerski, diecezjalny moderator muzyki sakralnej.

  Publiczność gromkimi brawami nagradzała występy kolejnych zespołów i artystów, którzy, poza wykwintną interpretacją tekstów, popisywali się także mistrzowską barwą głosu.

  Chórzystów odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz, który nie tylko chwalił zebranych, ale zachęcał, aby poprzez pielęgnowanie swoich talentów umacniali swoją wiarę i mocno stali przy Chrystusie. – Podczas przeglądu nie oceniamy wartości artystycznej ani techniki wokalnej. Najistotniejsze jest wspólne spotkanie i wymiana wzajemnego doświadczenia – podkreślał ks. L. Chamerski. Każdy z chórów mógł zaprezentować kilka pieśni bożonarodzeniowych we własnej i oryginalnej interpretacji. – Nie jestem znawcą zawodowym muzyki. Jednak każdorazowy koncert świątecznych pastorałek i kolęd cofa mnie w odległy już krajobraz dzieciństwa, gdzie wspólnie z rodzicami wieczorem śpiewaliśmy kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe – wspominał pan Zygmunt Kowalik z Sandomierza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół