• facebook
 • rss
 • Rekordowe kolędowanie

  Marta Woynarowska

  dodane 12.01.2014 20:22

  69 młodych artystów w wieku od 3 do 16 lat wystąpiło podczas XVIII „Serbinowskiej Kolędy”.

  Rozdawanie nagród dla młodszej grupy   Rozdawanie nagród dla młodszej grupy Marta Woynarowska /GN Konkurs w ostatnich latach zaczyna święcić tryumfy, przyciągając dzieci i młodzież nie tylko z terenu Tarnobrzega, ale również z okolicznych miejscowości.

  Po Mszy św., odprawionej o godz. 10 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, uczestnicy przeszli do sali parafialnej, by stanąć do rywalizacji o miano najlepszego wykonawcy kolęd i pastorałek.

  Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi. Mimo młodego wieku nie było widać tremy i mimo czasami trudnych aranżacji, dzielnie sobie poczynali.

  - Miałam dzisiaj małą tremę, ale tak jest zawsze tuż przed występem - zwierzała się Madzia Piwowarczyk z II klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. - Potem, gdy zobaczę publiczność i usłyszę pierwsze takty muzyki zapominam o niej. Zresztą trema jest potrzebna, bo ona pomaga.

  Madzia jest obyta z publicznością. Występowała podczas ubiegłorocznej edycji „Serbinowskiej Kolędy”, a nie tak dawno wzięła udział w przeglądzie młodych gitarzystów w Kolbuszowej. Dziewczynka jest bowiem uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu w klasie gitary.

  - Madzia, podobnie jak w ubiegłym roku, poprosiła mnie o zgłoszenie jej do dzisiejszego konkursu - wyjaśniała Małgorzata Orłowska, ciocia małej artystki. - Do występu przygotowywała się zaledwie dwa dni. Jest bardzo muzykalna, co chyba odziedziczyła w genach, gdyż cała nasza rodzina jest umuzykalniona, każdy na czymś gra. Moja młodsza siostra niedawno skończyła Akademię Muzyczną. Siostrzenica jest bardzo dobrą uczennicą, zatem bez problemu godzi naukę w obu szkołach. Występ Madzi bardzo przeżywała jej babcia, która jak przystało na tak muzykalny klan, gra na skrzypcach oraz akordeonie, a także śpiewa w chórze parafialnym.

  - Popłynęła łezka - śmieje się szczęśliwa Teresa Witkowska. - Zresztą nie sposób patrzeć spokojnie, kiedy na scenie stoi wnusia. Przez cały występ Madzi przed sceną stał jej młodszy brat Aleks, który mocno zaciskał paluszki za powodzenie siostry. - Troszkę się bałem - przyznał chłopczyk.

  Bez tremy za to podeszła do swojego występu Emilka Malik z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu. - To już mój trzeci udział w tym konkursie - opowiadała Emilka. - I w przyszłym roku też będę, bo bardzo mi się tu podoba. Za pierwszy razem mama wybrała mi kolędę, ale w ubiegłym roku i dzisiaj to sama sobie wybrałam. Emilka nie tylko śpiewa, ale również uczy się gry na skrzypcach w PSM w Tarnobrzegu. - Bardzo podobała mi się też wiolonczela, ale w końcu wybrałam skrzypce.

  Emocje jednak zaczęły sięgać zenitu, kiedy przyszedł moment ogłoszenia wyników. Zanim jednak to nastąpiło, kilkuletni Wojtuś Krysa wylosował talony ze specjalnymi nagrodami dla uczestników konkursu, którymi były zaproszenia na pizzę, ufundowane przez tarnobrzeskie pizzerie.

  Wszyscy jednak czekali na nazwiska zwycięzców, którymi w młodszej kategorii okazali się Oliwia Nowak z I klasy SP nr 10, Dawid Gronek z II klasy Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Kinga Kraszewska z Przedszkola nr 12.

  W grupie starszej pierwsze miejsce zajęła Weronika Szczepanik z III klasy SP nr 4, drugie - Gabriela Konefał z III klasy SP nr 9 i trzecie - Magda Krzyżek z V klasy SP nr 3. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, gry oraz słodycze, a także dyplomy z podziękowania za uczestnictwo.

  W przerwie przesłuchań odbyły się występy pozakonkursowe, w których wzięli udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy parafii pw. MBNP w Tarnobrzegu.

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół