• facebook
 • rss
 • Odkryli nowe talenty

  Marta Woynarowska

  dodane 10.01.2014 15:34

  W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XII Rejonowy Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

  Uczniowie z SP w Woli Raniżowskiej   Uczniowie z SP w Woli Raniżowskiej Marta Woynarowska /GN Na scenie wystąpiło sześć zespołów, cztery reprezentowały szkoły podstawowe, po jednym zaś – gimnazjum i szkołę ponadgimnazjalną.

  Pomysłowości opiekunom grup oraz samym młodym aktorom nie brakowało, a każde przedstawienie zaskakiwało swoją oryginalnością. Jako pierwsi, przełamując tremę towarzyszącą wszystkim uczestnikom, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Dziecię się nam narodziło”. Na scenie zrobiło się bajecznie kolorowo i niezwykle muzycznie.

  Goszczący po raz pierwszy na deskach TDK mali artyści z SP w Kopciach ujęli widzów niezwykłym zaangażowaniem i wczuciem się w swoje role. Uwagę zwracał czuwający nad wszystkim św. Piotr, który mimo pozorów surowości, okazał jednak skruszonym grzesznikom swe miłosierne oblicze.

  Dzieci z SP nr 9 zaś opowiedziały, jak to św. Franciszek zorganizował i wystawił pierwszą szopkę. Wszystkich ujęły rewelacyjnie wykonane kolędy i pastorałki w wykonaniu Gabrysi Konefał z klasy III c. – Bardzo lubię śpiewać, robię to odkąd pamiętam – zwierzała się artystka. – Moją pierwszą nauczycielką była pani Pytel, a od września dodatkowo chodzę na lekcje w TDK do pani Anny Pintal. Dla fanów Gabrysi specjalna informacja, że w najbliższym czasie będą mieli jeszcze niejedną okazję do posłuchania jej śpiewu. – Już jutro wystąpię w finale konkursu „Śpiewajmy kolędy i pastorałki” na tutejszej scenie, a w niedzielę po raz kolejny wezmę udział w „Serbinowskiej kolędzie”, we wtorek natomiast zaśpiewam w swoim byłym przedszkolu – zdradziła swoje najbliższe plany.

  Za sprawą uczniów z Publicznego Gimnazjum Katolickiego w Tarnobrzegu królowa Jadwiga oraz św. Brat Albert mogli spotkać się w średniowiecznym Krakowie, przygotowującym się do świąt Bożego Narodzenia. Okazało się, że mimo dzielących ich kilku wieków, spotykali się z tymi samymi problemami i ludzkimi przywarami.

  W świat hawajskich rytmów, afrykańskich tańców oraz wojowniczych Indian przenieśli widzów aktorzy reprezentujący SP w Woli Raniżowskiej, prezentując spektakl „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezuska”.

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół