• facebook
 • rss
 • Tarnobrzeskie kolędowanie

  ks. Tomasz Lis

  dodane 06.01.2014 23:44

  Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu blisko stu młodych diecezjalnych artystów można było posłuchać podczas tarnobrzeskiego koncertu kolęd. W tym roku tytuł koncertu brzmiał „Narodzić się na nowo”.

  Po raz drugi podsumowaniem tarnobrzeskiego Orszaku Trzech Króli był koncert kolęd w parafii św. Barbary w wykonaniu Diakoni Muzycznej Ruchu Światło Życie. – W tym roku chcemy nie tylko zaprezentować pięknie wykonane pieśni bożonarodzeniowych, ale także poprzez osobiste świadectwa pokazać potęgę działania Bożej miłości i łaski Bożego Syna, który przychodzi, aby rozświetlić mroki naszego życia i pozwala nam pokonać nasze słabości, aby narodzić się na nowo. Stąd właśnie myśl przewodnia koncertu „Narodzić się na nowo, Panie przymnóż nam wiary” – poinformował ks. Marek Kuliński, moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie.

  Koncert rozpoczęła Msza św. o godz. 17.00 po której zebrani wierni mogli wysłuchać pięknie przygotowanej aranżacji kolęd i pastorałek. Podczas koncertu kilka osób przedstawiło osobiste świadectwo doświadczenia Bożej łaski w duchowym odrodzeniu. O pięknie macierzyństwa mówili Agnieszka i Adrian Pieniążek, o narodzinach do kapłaństwa opowiadał ks. Michał Powęska, o blaskach i trudnościach młodzieńczego życia i zaufaniu Jezusowi mówił Kamil Młynarz. Bardzo wzruszające świadectwo dała osoba, która doświadczyła „nowego życia” po wyzwoleniu z nałogu alkoholizmu oraz osoba dotknięta cierpieniem, w którym odkryła piękno duchowego i cielesnego krzyża.

  Koncert zakończyło wspólne wykonanie kilku kolęd.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół