• facebook
 • rss
 • Dziękujemy za dar serca!

  ks. Tomasz Lis

  dodane 10.12.2013 23:22

  Przez dwa dni stu dwudziestu wolontariuszy zbierały produkty żywnościowe w dwudziestu sześciu sklepach rejonu. Zebrani blisko 2,5 tony żywności.

  Jak co roku Caritas Diecezji Sandomierskiej przeprowadziła Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności w 26 sklepach na terenie Sandomierza, Tarnobrzega, Gorzyc, Staszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. W zbiórce, odbywającej się pod hasłem: „TAK, POMAGAM” wzięło udział 120 wolontariuszy ze szkól znajdujących się na terenie naszej diecezji. Zebrano ok. 4,5 tys. produktów (cukier, mąka, olej, konserwy, ryż, kasze, warzywa i owoce w puszce, kawa, herbata, makaron), w sumie, ok., 2,5 tony żywności.

  - Wszystkim osobom dobrej woli, którzy przekazali do oznakowanych koszy Caritas produkty żywnościowe pragniemy serdecznie podziękować. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich osób, które aktywnie włączyły się w zbiórkę, począwszy od darczyńców, przez wolontariuszy, po kierowników i właścicieli sklepów – mówił Dorota Sarzyńska z diecezjalnej Caritas.

  Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki żywnościowe, które następnie zostaną przekazane osobom ubogim. O wielkości paczki przeznaczonej dla danej rodziny zadecyduje ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Do każdej z paczek zostaną dołączone: wędlina, chleb i świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Paczki będą wydawane w dniu 18 grudnia 2013 roku w siedzibie Caritas w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej.

  Pomoc świąteczna Caritas   Pomagali wolontariusze
  Pomoc świąteczna Caritas
  Archiwum Caritas
  Pomoc świąteczna Caritas   2,5 tony żywności dla botrzebujących
  Pomoc świąteczna Caritas
  Archiwum Caritas

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół