• facebook
 • rss
 • Radość wyśpiewana sercem

  ks. Tomasz Lis

  dodane 24.11.2013 14:28

  Pięćdziesięciu pięciu wykonawców zaprezentowało swoje muzyczne i śpiewacze talenty na scenie gorzyckiego Domu Parafialnego.

  Spotkanie rozpoczęła wspólna Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas homilii biskup mówił o konieczności odkrywania w sobie różnorodnych talentów, które są wielkim darem Bożym oraz potrzebie pracy nad wewnętrzną harmonią na wzór porządku, jaki możemy obserwować w otaczającym nas świecie. – Niejednokrotnie podziwialiście piękno otaczającego was świata, który jest dziełem Boga Stwórcy. O potrzebie jego ochrony przed zniszczeniem rozmawiacie w szkole i w domu, słyszycie w środkach masowego przekazu. O tym pięknym świecie będziecie zapewne śpiewać w swoich piosenkach przygotowanych na ten festiwal. Zespólcie wasze siły aby ten świat był jeszcze piękniejszy, aby każdy z was był pięknym człowiekiem, promieniującym Bożą miłością – mówił w homilii bp Nitkiewicz.

  Po Mszy św. rozpoczął się przegląd poszczególnych 55 zespołów, które zgłosiły swój udział w tegorocznym przeglądzie. Przegląd zainaugurował ks. Jan Biedroń, który dwadzieścia lat temu był organizatorem pierwszego gorzyckiego festiwalu piosenki religijnej. Hasłem tegorocznego spotkania młodych muzyków i śpiewaków jest motto: „Muzyka rytmem bicia serc”. – Przegląd niezmiennie cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników. Jest to swego rodzaju prezentacja ich całorocznej pracy w parafiach i szkołach. Na scenie wystąpią soliści, schole, grupy i zespoły śpiewacze oraz zespoły muzyczne. Zakończeniem jubileuszowego koncertu będzie pokaz sztucznych ogni i zabawa andrzejkowa – poinformował ks. Piotr Cieśla, organizator przeglądu.

  Na przeglądzie w Gorzycach wygrywa każdy. Jednak oprócz dyplomu, czy miana „zwycięzcy” można było zdobyć także nagrody rzeczowe biorąc udział w konkursach i zabawach, o które postarali się organizatorzy. Występy młodych artystów trwały blisko osiem godzin, podczas których gorzycki Dom Parafialny rozbrzmiewał różnymi formami muzyki. Zakończeniem był wspólna zabawa andrzejkowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół