• facebook
 • rss
 • Miłosierdzie na wzór Chrystusa

  ks. Tomasz Lis

  dodane 19.11.2013 18:30

  Wasza posługa wobec najbardziej potrzebujących jest czymś więcej niż zwyczajnym wykonywaniem zawodu. Potraficie dostrzec godność każdego człowieka i okazać mu miłosierdzie na wzór Chrystusa - mówił podczas spotkania w katedrze bp Krzysztof Nitkiewicz.

  W Sandomierzu odbył się Dzień Pracownika Socjalnego, w którym dziękowano pracownikom sektora socjalnego oraz wolontariuszom za ofiarną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących i znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.

  Tegoroczne święto przebiega pod hasłem słów bł. Jana Pawła II: „Człowiek jest tyle wart, ile da z siebie innym”. Swoje świętowanie pracownicy i wolontariusze Ośrodków Pomocy Społecznej rozpoczęli od spotkaniem z bp Krzysztofem Nitkiewiczem w bazylice katedralnej.

  - Wasza posługa wobec najbardziej potrzebujących jest czymś więcej niż zwyczajnym wykonywaniem zawodu. Przestrzenią waszego działania są miejsca i sytuacje, których inni unikają, które źle się kojarzą. Potraficie dostrzec godność każdego człowieka i okazać mu miłosierdzie na wzór Chrystusa. Wytrwajcie w tej wielkodusznej posłudze. Wyrwijcie z uśpienia  nasze serca i sumienia, gdyż każdy chrześcijanin powołany jest do służenia innym - mówił do zgromadzonych bp Nitkiewicz.

  Pracownicy socjalni oraz ich podopieczni uczestniczyli we wspólnej Mszy św. sprawowanej przez ks. Zygmunta Gila, ks. Bogusława Pituchę i ks. Dariusza Kwietniewskiego.

  Druga cześć obchodów odbyła się na Sandomierskim Zamku, gdzie zostały podsumowane projekty i kampanie realizowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej w zakresie profilaktyki uzależnień i zjawiska przemocy.

  Podczas spotkania wręczono także dyplomy pracownikom socjalnym w podziękowaniu za owocną pracę z podopiecznymi Ośrodków Pomocy Społecznej oraz zaangażowania na rzecz najbardziej potrzebujących. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii ukazująca codzienna zajęcia pracowników socjalnych pt. „Troska” autorstwa Patryka Goszczyńskiego.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół