• facebook
 • rss
 • Dumni z Ewangelii

  ks. Tomasz Lis

  dodane 21.09.2013 22:56

  Przez cały dzień niżańskie ulice były pełne młodych pielgrzymów, którzy w różnych częściach miasta uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych, koncertach ewangelizacyjnych. Niezwykłe były świadectwa przybyłych gości oraz wieczorny koncert uwielbienia.

  Drugi dzień Diecezjalnego Spotkania Młodych rozpoczęły poranne Eucharystie sprawowane w poszczególnych kościołach stacyjnych. Następnie odbyły się spotkania formacyjne w grupach na temat chrześcijańskiej radości płynącej ze świadomie przeżywanej wiary prowadzone przez przygotowanych animatorów, które zakończyła modlitwa Anioł Pański. Po przerwie na posiłek, młodzi w godzinach popołudniowych mieli do wyboru moc atrakcji. W kościele pw. św. Józefa odbyło się spotkanie z Lechem Dokowiczem pt. „Mów mi o techno”, który mówił o zagrożeniach, jakie niesie współczesna laicyzacja i dechrystianizacji zaprogramowana w kierunku młodego pokolenia.

  – W moich wystąpieniach mówię o doświadczeniu miłości Boga, o Jego prawdziwej obecności i o prawdzie, którą On niesie dla każdego z nas. Podczas tych świadectw łączę słowo i obraz, co wynika z moich umiejętności, jestem operatorem kamery filmowej, dlatego, aby moje słowa nie były podważone, używam także obrazu, który dodaje wiarygodności słowu. Dziś pokazałem materiały, które były częścią mojego życia, które kiedyś kręciłem. Te obrazy stają się, nawet dla tego, kto jest gdzieś daleko od Kościoła, dowodem, że to, o czym mówię jest prawdą. Z tego zrodziła się, kiedyś myśl, jak opowiedzieć filmem o Bogu, który jest obecny obok nas, co teraz z grupą ludzi realizujemy – podkreślał Lech Dokowicz.

  W tym samym czasie na rynku miasta grupa animatorów muzycznych oraz członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży prowadzili tańce wspólnotowe, natomiast na scenie przygotowanej na stadionie sportowym Zespół Pieśni i Tańca Racławice przedstawił swój repertuar muzyczno-taneczny o zwyczajach i kulturze regionu. W sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie o charakterze świadectwa z Dawidem Sudołem, który mówił o zagrożeniach, jakie niesie sięganie po współczesne używki i środki odurzające.

  wieczor1
  Tomasz Lis

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół