• facebook
 • rss
 • Radość zwyciężania

  Marta Woynarowska

  dodane 30.08.2013 17:01

  170 sportowców reprezentujących 15 ośrodków uczestniczyło w VI Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Świętokrzyskiego.

  Zawodnicy startowali w 7 konkurencjach: biegu na 50 m, na 100 m, sztafecie 4x100 m, skoku w dal, rzucie piłką lekarską, warcabach oraz w piłce nożnej. Po podsumowaniu wszystkich zmagań, okazało się, że podobnie jak w roku ubiegłym pierwsze miejsce przypadło gospodarzom spartakiady, czyli reprezentantom ŚDS w Sandomierzu. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy z ŚDS w Krzcinie, na trzecim sportowcy z Kleczanowa, ostatnie premiowane miejsce zajął ŚDS w Ożarowie.

  Wśród zawodników, którzy przyczynili się do sukcesu kleczanowskiego ŚDS była Elżbieta Ozdoba, która w biegu na 100 m zajęła trzecie miejsce. – Kocham biegi, lubię w ogóle sport dlatego taka impreza jak dzisiejsza bardzo mnie cieszy – zwierzyła się pani Elżbieta. – Dlatego uczestniczę w niej już po raz kolejny z rzędu. Biegi okazały się mocną stroną reprezentantów Kleczanowa. W sztafecie żeńskiej, panie wywalczyły pierwsze miejsce, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

  – Nasi przedstawiciele startowali we wszystkich konkurencjach – cieszyła się z sukcesów podopiecznych Małgorzata Twaróg, kierownik ŚDS w Kleczanowie.

  Zawodnicy z kleczanowskiego ośrodka bardzo chętnie przyjeżdżają do Sandomierza, udział w zawodach daje im bowiem wiele radości. – Oni uwielbiają się pokazywać – zauważa pani Małgorzata. – Zajmowanie zaś wysokich lokat działa na nich mobilizująco, starają się wkładać jeszcze więcej serca i swoich umiejętności w starty w spartakiadzie. Podczas tegorocznej edycji na bieżni i murawie Stadionu Miejskiego w Sandomierzu ŚDS w Kleczanowie reprezentowało 20 zawodników, pozostali zaś gorąco dopingowali i dawali bardzo pomocne rady z trybun. Trzecie miejsce, jakie zajęli to efekt wielu godzin treningów, które odbywają się na obiekcie LKS Kleczanów.

  Za trud przygotowań oraz wysiłek włożony w start w spartakiadzie zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody – gry oraz sprzęt sportowy.

  Podobnie jak w latach poprzednich patronat honorowy nad zawodami objęli wojewoda świętokrzyski oraz burmistrz Sandomierza.

  Organizatorem zawodów jest od początku ŚDS w Sandomierzu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół