• facebook
 • rss
 • Jesteśmy waszą policją

  ks. Tomasz Lis

  dodane 26.07.2013 10:20

  "Jesteśmy waszą policją" - to hasło świętokrzyskich stróżów prawa, którzy swoje święto obchodzili w Staszowie, gdzie oddano do użytku nowy budynek komendy powiatowej.

  W Staszowie odbyły się uroczystości Wojewódzkiego Święta Świętokrzyskiej Policji, podczas, których dziękowano stróżom prawa za ofiarną i pełną poświęceń służbę oraz wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty nominacyjne na kolejne stopnie policyjne. Miejscowi policjanci otrzymali także nowy i nowocześnie wyposażony budynek Komendy Powiatowej.

  Święto rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Ducha Świętego, której przewodził ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. W Eucharystii, którą koncelebrowali policyjni kapelani modlono się w intencji bezpiecznej i dobrej służby dla świętokrzyskich policjantów. We wspólnej modlitwie uczestniczyli liczni, przedstawiciele resortów ministerialnych, władze Komendy Głównej Policji Państwowej, przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalne władze samorządowe, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz licznie przybyli policjantki i policjanci wraz z rodzinami. Na policyjne święto do Staszowa przybyli także policjanci z miast partnerskich na Ukrainie i Mołdawii. Podczas homilii bp Krzysztof Nitkiewicz wskazał na wieloaspektowość zadań dzisiejszej policji podkreślając równocześnie społeczny charakter tej służby, która jest troską o drugiego człowieka. – Przez waszą służbę dajecie człowiekowi nadzieję. Pokazujecie, że prawdziwe wartości odnoszą ostatecznie zwycięstwo i nie brakuje ludzi dobrych i uczciwych. Zło odnosi swoje małe zwycięstwa, ale ostatecznie musi ustąpić, zostaje pokonane. I jeszcze jedno. Budujcie to, co Arystoteles określał mianem „przyjaźni obywatelskiej”, a my uczniowie Chrystusa „wspólnoty”. Przypominajcie, że istnieje dobro wspólne, które nie ogranicza indywidualnych aspiracji i działań, ale zbliża do siebie poszczególnych członków społeczności – podkreślał biskup. Mszę świętą uświetniła swoją obecnością kompania honorowa Policji wraz z resortową orkiestrą.

  Dalsza część policyjnego święta odbyła się na staszowskim Rynku, gdzie wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty nominacyjne na kolejne stopnie policyjne. Podziękowania za dobrą i ofiarną służbę złożyli policjantom przedstawiciele władz i urzędów państwowych. Następnie bp K. Nitkiewicz poświęcił nowy budynek Komendy Powiatowej Policji, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt mający ułatwić codzienną służbę staszowskim stróżom prawa. Przedstawiciele władz dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi inaugurując pracę staszowskiego posterunku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół