• facebook
 • rss
 • Na staż do Brukseli

  Marta Woynarowska

  dodane 20.07.2013 12:30

  W dowód uznania dla osiągnięć Kacpra Pałkusa eroposłanka Elżbieta Łukacijewska wręczyła mu umowę na staż w Parlamencie Europejskim.

  Kacper jest tegorocznym maturzystą, który najlepiej ze wszystkich tarnobrzeskich abiturientów wypadł na egzaminie dojrzałości.  – Z matematyki, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym uzyskałem 100 procent – wyjaśniał. – Podobnie zresztą jak z języka angielskiego.

  Po podpisaniu umowy o staż w Brukseli, podkreślił, iż jest to dla niego duży zaszczyt, ale wiąże z wyjazdem do Belgii też wiele nadziei. – Liczę, że będzie to niezmiernie ciekawe doświadczenie – mówił Kacper – zwłaszcza, że będę mógł poćwiczyć język angielski i z bliska poznać pracę jednej z najważniejszych instytucji unijnych. Słowa wdzięczności skierował do rodziców, nauczycieli, zwłaszcza matematyka Mieczysława Knutelskiego, który, jak podkreślił, potrafił wyjaśnić nawet najtrudniejsze matematyczne zawiłości. Nie zapomniał również o swojej sympatii, która towarzyszyła mu podczas piątkowej uroczystości – sympatycznej Dorocie. Należy podkreślić, iż, jak zresztą sam o tym powiedział stypendysta, nie korzystał z żadnych dodatkowych lekcji, korepetycji. – To dzięki mojemu wychowawcy tak świetnie napisałem matematykę i uzyskałem indeks na Akademii Górniczo-Hutniczej. Dziękuję wszystkim pedagogom, bo nasze Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika, zawsze uważałem za doskonała szkołę.

  Elżbieta Łukacijewska podkreśliła swoją radość, że nagroda w postaci stażu w Parlamencie Europejskim trafiła do tak wybitnego ucznia. – Wyniki Kacpra to duża rzadkość – podkreśliła europosłanka. – Pragnę podziękować mamie, pani Marii Pałkus oraz nauczycielowi matematyki Mieczysławowi Knutelskiemu. Cieszę się, że stypendium przypada osobie stawiającej na matematykę, gdyż jest to dziedzina otwierająca wiele możliwości i dająca młodzieży szansę na przyszłość. Mam nadzieje, że tego typu wyróżnienie będzie zachętą dla młodych ludzi do większego wysiłku i nauki – dodała E. Łukacijewska. Gratulacje oraz małą wyprawkę do Brukseli wręczył stypendyście także prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

  Kacper chociaż otrzymał diamentowy indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zdecydował się jednak studiować na Podkarpaciu. – Wybrałem lotnictwo z kosmonautyką na Politechnice Rzeszowskiej – wyjaśniał przyszły stażysta.

  Kacper Pałkus odbędzie we wrześniu miesięczny staż w Brukseli, gdzie z bliska pozna pracę eurodeputowanych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół