• facebook
 • rss
 • Policyjne awanse

  ks. Tomasz Lis

  dodane 19.07.2013 19:20

  - Nasza codzienna praca to troska o bezpieczeństwo i porządek w społeczeństwie. Nie jest to łatwe, ale każdy z nas dokłada starań, aby czynić swoją powinność jak najlepiej i wkładamy w tę służbę całe serce - podkreślił asp. Jacek Kulita, oficer prasowy sandomierskiej komendy.

  W Sandomierzu odbyły się uroczystości związane ze świętem Policji Państwowej, podczas, których dziękowano stróżom prawa za ofiarną i pełną poświęceń służbę oraz wręczono odznaczenia, a także akty nominacyjne na kolejne stopnie policyjne. Święto rozpoczęła Msza św. sprawowana w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa seniora Edwarda Frankowskiego w asyście powiatowego duszpasterza Policji, ks. Wiesława Surmy z udziałem przedstawicieli Świętokrzyskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, władz Komendy Powiatowej oraz policjantów i policjantek. Podczas homilii ks. Wiesław Surma wskazał na społeczny charakter służby policji, która jest przede wszystkim troską o drugiego człowieka. – Przeżywane dziś święto Policji przypomina o jej powołaniu do służby dobru wspólnemu. Jest to służba czyniona nierzadko z ogromnym poświęceniem, narażeniem zdrowia i życia, poza ramowym czasem wyznaczonych etatem godzin. Dobry Policjant poniekąd zawsze jest na służbie. Trudno, bowiem, aby nie reagował na zło, chociaż pojawia się ono już poza godzinami jego dyżuru. Właśnie wtedy z całą wyrazistością ujawnia się błogosławiona, choć trudna, mądrość sentencji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „ Ludzie mówią, że czas to pieniądz, a czas to miłość, czas to służba” – mówił kaznodzieja.

  Na zakończenie wspólnej modlitwy życzenia wszystkim stróżom prawa złożył bp E. Frankowski. Po Mszy św. w Ratuszu sandomierskim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i awansów policyjnych. – Jest to dla nas zawsze ważne wydarzenie, przypominające o utworzeniu w 1919 r. Policji Państwowej, powołanej do służby odrodzonej, wolnej Polsce. Jest to także czas nagrodzenia policjantów za ich pracę i codzienną służbę, poprzez nagrody i awanse. Spośród 146 policjantów pracujących w Powiatowej Komendzie Policji w Sandomierzu w tym roku awans zawodowy otrzymało 65 stróżów prawa. Dwóch policjantów zostało awansowanych przed terminowo. Nasza codzienna praca to troska o bezpieczeństwo i porządek w społeczeństwie, nie jest to łatwe, ale każdy z nas dokłada starań, aby czynić swoją powinność jak najlepiej i wkładamy w tę służbę całe serce – podkreślił asp. Jacek Kulita, oficer prasowy sandomierskiej komendy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół