• facebook
 • rss
 • Śpiewali Maryi

  Marta Woynarowska

  dodane 23.06.2013 20:30

  W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbył się II Festiwal Piosenki Maryjnej.

  Wzięli w nim udział soliści oraz zespoły. Oprócz reprezentantów szkół i przedszkoli tarnobrzeskich scena parafialna gościła wykonawców ze Stalów i Świniar Starych. Przedstawicielkami parafii pw. św. Teresy z Avila w Stalach były siostry Natalia i Aleksandra Duma. Świniary Stare zaś reprezentowali uczniowie drugiej klasy miejscowej Szkoły Podstawowej, którzy ujęli wszystkich żywiołowym śpiewem i tańcem, nawiązującym do muzyki irlandzkiej. – Przyjechaliśmy z piosenką „Maria Sulisławska” – mówiła Anna Staszczyk, nauczycielka nauczania zintegrowanego. Dla małych artystów nie był to pierwszy kontakt ze sceną. Debiutowali bowiem w ubiegłym roku, i to nader udanie. Zdobyli bowiem pierwsze miejsce w Dekanalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Koprzywnicy. – Mamy za sobą już parę występów – chwaliła swoich uczniów Anna Staszczyk. – Śpiewamy bowiem od pierwszej klasy. Możemy również pochwalić się kilkoma sukcesami. W tym roku w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łoniowie stanęliśmy na najwyższym podium. Cały czas staramy się dokładać kolejne doświadczenia. Uczniowie ze Świniar Starych mają bogaty repertuar, w tym nawet spektakle teatralne.

  Gorące oklaski otrzymali wszyscy uczestnicy festiwalu, a szczególny aplauz wzbudziły występy najmłodszych piosenkarzy – 5-letnich Julii Biało i Maciusia Karbowniczka.

  Festiwal odbywa się w formule przeglądu, dlatego nie było wygranych i przegranych. – Wszyscy występujący są zwycięzcami – mówił Rafał Szczypta przed wręczeniem pamiątkowych nagród. Uczestnicy otrzymali pięknie wydane książki oraz słodkości.

  Natomiast rodzice i opiekunowie mogli głosować na swoją ulubioną piosenkę i jej wykonawcę. Okazało się, że najbardziej spodobały się występy Oliwii Nowak i Wiktorii Komady.   

  Myśl o zorganizowaniu festiwalu maryjnego kiełkowała od kilku lat. Pomysł rzucił ks. proboszcz Michał Józefczyk, któremu bardzo zależało, by w parafii, w której czci się Matkę Bożą, był przegląd pieśni Jej poświęconych – opowiada Rafał Szczypta. – Kiedy zawiązała się Rada Rycerzy Kolumba, ks. Michał poprosił nas, abyśmy zajęli się organizacją festiwalu.

  Wszystkie występy zostały zarejestrowane i zapewne niebawem będzie można nabyć płyty z piosenkami zaprezentowanymi przez małych wykonawców. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na nagrody w 18. Konkursie „Serbinowska Kolęda”, który odbędzie w styczniu przyszłego roku.

  Każdy rodzaj modlitwy, także w formie śpiewu, jest miły Bogu – zauważa Rafał Szczypta. – Zresztą jest powiedzenie, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli.

  Redakcja „Gościa Niedzielnego” sprawowała patronat medialny nad festiwalem.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół