• facebook
 • rss
 • Ponad swoją słabością

  ks. Tomasz Lis

  dodane 21.06.2013 17:03

  Ponad 150 zawodników z 10 drużyn z placówek dla osób niepełnosprawnych stanęło do rywalizacji w kilku konkurencjach sportowych. Meeting jest eliminacją do zawodów ogólnopolskich.

  Na arenie Miejskiego Stadionu Sportowego oraz w parku Piszczele pierwszego dnia zawodów zostały rozegrane eliminacje w zawodach indywidualnych i konkurencjach drużynowych. Podczas uroczystości rozpoczęcia na maszcie załopotała olimpijska flaga i zagrano uroczysty hymn. Zawodnicy konkurowali w biegu na 100 i 200 m, sztafecie 4 x 100 m, pchnięciu kulą, skoku w dal, skoku z miejsca, rzucie piłeczką palantową oraz biegach przełajowych na 400 i 800 m.

  Osoby niepełnosprawne przybyły z placówek województwa świętokrzyskiego, w których uczą się, zdobywają umiejętności oraz przygotowują do codziennego życia. Zawodnicy reprezentują miejscowości: Jędrzejów, Kałków-Godów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, Busko-Zdrój.

  Przez cały czas zawodów uczestnicy meetingu przebywali pod czujnym okiem wychowawców, opiekunów i trenerów, a zawody prowadzili sędziowie i wolontariusze.

  – Do zawodów przygotowywaliśmy się w szkole na lekcjach wychowania fizycznego i tam rozegrane były pierwsze eliminacje. Jest dużo tremy i obaw, ale dzięki pomocy innych dajemy radę – mówiła Monika Zielińska z Klimontowa. Mimo upalnej pogody, zawodnicy dzielnie radzili sobie z każdą konkurencją. – To już moja trzecia olimpiada. Wcześniej zdobyłem 7 medali. Podczas takich zawodów poznajemy nowe osoby, ale także uczymy się cierpliwości, wspólnej zabawy oraz sprawdzamy swoje możliwości. W tym roku biegam i pcham kulą – powiedział Łukasz Bąk ze Świniar.

  Kolejnego dnia meetingu zostaną rozegrane finały w poszczególnych konkurencjach i wręczone medale.

  Organizatorem imprezy są Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie i Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny "Radość Życia".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół