• facebook
 • rss
 • Tort na osiemnastkę

  Marta Woynarowska

  dodane 15.06.2013 21:40

  W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się Koncert Galowy 18 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”.

  Diana Ciecierska zdobywczyni Grand Prix   Diana Ciecierska zdobywczyni Grand Prix Marta Woynarowska /GN

  Zanim padło nazwisko laureatki „Grand Prix” konkursu przez dwa dni na scenie TDK odbywały się ostatnie już eliminacje, do których zakwalifikowało się 116 osób. By przyjechać do Tarnobrzega finaliści musieli pokonać 2200 uczestników z całej Polski. – W tym roku zgłosiła się naprawdę ogromna liczba chętnych, przekraczająca bowiem 2300 osób – podkreślał Mariusz Ryś, członek jury. – Ci, którzy przyjechali do Tarnobrzegu przeszli dwuszczeblowe eliminacje – miejskie i regionalne. Ta selekcja zapewnia bardzo wysoki poziom artystyczny, jaki reprezentują finaliści.

  Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych – najmłodszy uczestnik mógł mieć 6, a najstarszy 19 lat. Jury, w którym zasiedli doświadczeni muzycy i muzykolodzy, czyli: Elżbieta Buczyńska – autorka tekstów, Aneta Figiel – wokalistka, związana z programem TVP 1 „Jaka to melodia”, Krzysztof Heering – kompozytor, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, Agnieszka Jurkiewicz – wokalistka, pianistka, dyrygent, Michał Jurkiewicz – kompozytor, multiinstrumentalista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Agnieszka Kowalska – wokalistka jazzowa oraz Mariusz Ryś – muzyk, muzykolog, po dwudniowych przesłuchaniach zadecydowało komu przypadną nagrody, w tym ta najważniejsza Grand Prix. Wycieczkę do paryskiego Eurodisneylandu dla siebie i opiekuna, a co za tym idzie wielką nagrodę 18 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” zdobyła tarnobrzeżanka – Diana Ciecierska. W I kategorii wiekowej, dzieci z klas I-III szkół podstawowych zwyciężczynią została Martyna Zygadło z Częstochowy. Drugie miejsce przypadło Hannie Sztachańskiej z Rokietnicy, trzecie – natomiast zajęły Emilia Piątkowska ze SP nr 10 w Tarnobrzegu i Kinga Żelichowska ze Ślesina.

  W starszej grupie jury najwyższej oceniło Kingę Dziduch z Biłgoraja, drugą lokatę przyznało Gabrieli Chojnackiej z Koszalina, trzecią natomiast Marcie Piotrowskiej ze Wschowy i Viktorii Pongowskiej z Ćmielowa.

  Spośród gimnazjalistów najlepsze okazały się: Agata Wietrzycka z Trzcianki – zwyciężczyni, Agnieszka Bańdziak z Gorzowa Wielkopolskiego – laureatka drugiego miejsca, oraz Aleksandra Hulecka z Gdańska i Karolina Łopuch z Bielawy, które zajęły ex aequo trzecie miejsce.

  W IV kategorii (szkoły ponadgimnazjalne) pierwsze miejsce jury przyznało Sandrze Mice z Krakowa, która w finale zmierzyła się z legendą Czarnego Anioła, śpiewając „Karuzelę z Madonnami”, drugie – Magdalenie Chołuj z Kielc. Na trzecim stopniu ex aequo stanęły Martyna Kuchta z Radymna oraz Weronika Pochopień z Bełchatowa.

  Zdobywczyni głównej nagrody jest dobrze znana, nie tylko w Tarnobrzegu. Ma na swoim koncie liczne występy u boku takich tuzów polskiej estrady jak Michał Bajor, Piotr Cugowski czy Edyta Górniak. Śpiewała wspólnie z Ewą Farną oraz Lady Pank. Przygodę z piosenką, którą rozpoczęła jeszcze jako mała dziewczynka, kontynuuje do dzisiaj i z pewnością potrwa ona znacznie, znacznie dłużej. Na swoim koncie ma już kilka znaczących nagród, dzisiaj dorzuciła Gran Prix „Wygraj Sukces”.

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  TAGI: KONKURS, PIOSENKA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół