• facebook
 • rss
 • Drzemiące młode talenty

  ks. Tomasz Lis

  dodane 11.06.2013 21:29

  Ponad 230 młodych artystów wystartowało ze swoimi programami na scenie Domu Katolickiego, walcząc o Puchar Burmistrza Sandomierza.

  Coroczny przegląd działalności artystycznej sandomierskich szkół gromadzi rzesze mały artystów, którzy prezentują swoje umiejętności i talenty w tańcu, śpiewie i występach zespołowych. – W tym roku nasz festiwal odbywa się w kilku kategoriach form artystycznych i wiekowych. Jest to podsumowanie całorocznej pracy na zajęciach szkolnych i pozalekcyjnych, na których dzieci rozwijają swoje umiejętności wokalno-taneczne. Podczas przeglądu jury ocenia występy zespołów śpiewających, solistów, tancerzy w miniaturach tanecznych, tańcach ludowych i towarzyskich – poinformowała Maria Bernaś, współorganizator przeglądu.

  Młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Szczególnie podobały się występy zespołów w tańcach ludowych, gdzie dzieci zachwyciły nie tylko techniką tańca, ale i barwnymi strojami regionalnymi. Widzowie mogli posłuchać piosenek dziecięcych, ale i znanych szlagierów muzycznych.

  Jury, podsumowując występy, podkreśliło dobre przygotowanie młodych talentów, ale i zaangażowanie nauczycieli i wychowawców. W przeglądzie wzięło udział osiem szkół podstawowych w tym placówki z Sandomierza, Lipnika, Samborca i Kleczanowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody i upominki od organizatora imprezy.

  Występy na scenie Domu Katolickiego   Przegląd Działalności Artystycznej
  Występy na scenie Domu Katolickiego
  ks. Tomasz Lis /GN
  Występy na scenie Domu Katolickiego   Przegląd Działalności Artystycznej
  Występy na scenie Domu Katolickiego
  ks. Tomasz Lis /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół