• facebook
 • rss
 • Sandomierskie TAK dla życia

  ks. Tomasz Lis

  dodane 10.06.2013 13:09

  Sandomierski Marsz dla życia i rodziny zgromadził wielu mieszkańców, którzy poparli starania dla ochrony tradycyjnego kształtu i wartości rodziny. Podsumował go wspólny piknik rodzinny.

  Był to już drugi Marsz dla życia zorganizowany przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie Dekanatu Sandomierskiego im. Sługi Bożego ks. Wincentego Granata. Jako przygotowanie duchowe do tego wydarzenia, w każdej parafii dekanatu, już od 28 maja, odbywały się rozważania eucharystyczne w obecności relikwii świętej Joanna Beretta Molla, oraz katechezy poświęcone „Rodzinie w nauczaniu bł. Jana Pawła II”.

  Spotkanie uczestników marszu rozpoczęło się Mszą św. w kościele p.w. św. Józefa, której przewodniczył ks. Krzysztof Rusiecki a koncelebrowali kapłani z dekanatu oraz pracujący w różnych instytucjach sandomierskich. Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Marek Flis, dekanalny duszpasterz rodzin, który podkreślał, że odnowa rodziny może przyjść przez odnowę wiary i rozwój życia duchowego. Przypominał także, że Eucharystia powinna stać się źródłem życia małżeńskiego i wzajemnej miłości.

  Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami: Mickiewicza, Koseły, Armii Krajowej i Żółkiewskiego do Kompleksu Rekreacyjnego. Tam odbył się piknik rodzinny. W jego programie znalazły się między innymi: koncert sandomierskiej orkiestry dętej, programy artystyczne przedszkolaków, konkurencje sportowe, występy wokalne i taneczne uczestników zajęć Sandomierskiego Centrum Kultury, występy wokalne uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Rodzina”, zabawy i gry plenerowe i edukacyjne dla dzieci oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy. Wiele rodzin, które niedzielne popołudnie spędziły ze swymi pociechami na pikniki podkreślały potrzebę organizacji takich wspólnych spotkań.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół