Nowy numer 16/2018 Archiwum

Niezwykli recytatorzy i malarze

Uczniowie i wychowankowie szkół i placówek kształcenia specjalnego z województwa świętokrzyskiego zaprezentowali swoje zdolności na scenie Domu Katolickiego.

Tegoroczna edycja VII Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego przebiegała pod hasłem: „Wszyscy dla wszystkich”. Całej imprezie patronowali Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Organizatorem gali finałowej był miejscowy Ośrodek "Radość Życia".

– W konkursie wzięło udział 5 placówek z naszego województwa oraz jedna zaprzyjaźniona z pobliskiego Tarnobrzega. W sumie na scenie wystąpiło 30 recytatorów, którzy zaprezentowali wspaniale przygotowane utwory Juliana Tuwima. Mogliśmy usłyszeć znane wiersze, jak "Lokomotywa", "Zosia Samosia" i inne oraz poezję śpiewaną, jak "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Wspomnienia". Na konkurs plastyczny wpłynęło 35 prac. Jury miało wielki problem w wyłonieniu zwycięzców, gdyż prace były bardzo dokładnie wykonane i wspaniale oddawały hasło konkursu, podkreślając, że wszyscy wszystkim jesteśmy bardzo potrzebni – mówiła Maria Butkowska, wicedyrektor Ośrodka "Radość Życia".

Gala finałowa, podczas której prezentowano utwory poetyckie, jak również prace plastyczne, odbyła się w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami i upominkami.

Występy w Domu Katolickim   Zgromadzona publiczność
Występy w Domu Katolickim
ks. Tomasz Lis /GN
Wystawa w Domu Katolickim   Prace plastyczne
Wystawa w Domu Katolickim
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma