• facebook
 • rss
 • Niezwykli recytatorzy i malarze

  ks. Tomasz Lis

  dodane 05.06.2013 18:48

  Uczniowie i wychowankowie szkół i placówek kształcenia specjalnego z województwa świętokrzyskiego zaprezentowali swoje zdolności na scenie Domu Katolickiego.

  Tegoroczna edycja VII Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego przebiegała pod hasłem: „Wszyscy dla wszystkich”. Całej imprezie patronowali Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Organizatorem gali finałowej był miejscowy Ośrodek "Radość Życia".

  – W konkursie wzięło udział 5 placówek z naszego województwa oraz jedna zaprzyjaźniona z pobliskiego Tarnobrzega. W sumie na scenie wystąpiło 30 recytatorów, którzy zaprezentowali wspaniale przygotowane utwory Juliana Tuwima. Mogliśmy usłyszeć znane wiersze, jak "Lokomotywa", "Zosia Samosia" i inne oraz poezję śpiewaną, jak "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Wspomnienia". Na konkurs plastyczny wpłynęło 35 prac. Jury miało wielki problem w wyłonieniu zwycięzców, gdyż prace były bardzo dokładnie wykonane i wspaniale oddawały hasło konkursu, podkreślając, że wszyscy wszystkim jesteśmy bardzo potrzebni – mówiła Maria Butkowska, wicedyrektor Ośrodka "Radość Życia".

  Gala finałowa, podczas której prezentowano utwory poetyckie, jak również prace plastyczne, odbyła się w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami i upominkami.

  Występy w Domu Katolickim   Zgromadzona publiczność
  Występy w Domu Katolickim
  ks. Tomasz Lis /GN
  Wystawa w Domu Katolickim   Prace plastyczne
  Wystawa w Domu Katolickim
  ks. Tomasz Lis /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół