• facebook
 • rss
 • Finał Eutrapelii

  ks. Tomasz Lis

  dodane 04.06.2013 15:44

  33 młodzieżowe zespoły artystyczne wystąpiły w ramach festiwalowych przeglądów, prezentując różnorodne formy artystyczne pod hasłem: „Taka jest nasza wiara”.

  Zakończyła się tegoroczna XVI edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”. Myślą przewodnią tegorocznych przeglądów form artystycznych było hasło: „Taka jest nasza wiara”. Na podsumowanie występów przybyło ponad 50 grup reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej diecezji. Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Opatrzności Bożej, którą pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Krzysztofa Nitkiewicza sprawowali kapłani, katecheci, duszpasterze i opiekunowie młodzieżowych grup artystycznych. Podczas homilii bp Nitkiewicz mówił o konieczności odnowienia w sobie wizerunku Boga. –  Każdy z nas jest Jego dziełem, do Niego należy i tylko w zjednoczeniu z Bogiem jesteśmy prawdziwie szczęśliwi. Nie możemy pozwolić, żeby zawładnął nami świat, nie możemy ulegać jego pokusom i naciskom, gdyż to jest droga donikąd. Wierzę, że przez wasze zaangażowanie w Festiwal Kultury Chrześcijańskiej, które stanowi autentyczne wyznanie wiary, uczyniliście ten świat piękniejszym i lepszym. Nie ustawajcie na tej drodze – mówił do młodych bp Krzysztof Nitkiewicz. 

  W podsumowaniu młodzieżowego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej wzięli udział przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich, oświatowych oraz samorządowych, które wspierają coroczną realizację „Eutrapelii”. Nie zabrakło także władz szkolnych oraz rodzin młodzieży, która prezentowała swoje formy artystyczne.

  Druga cześć finałowego spotkania odbyła się w stalowowolskim Miejskim Domu Kultury, gdzie bp K. Nitkiewicz wręczył festiwalowe laury oraz nagrody i upominki wszystkim 33 zespołom, które wzięły udział w tej edycji przeglądu młodzieżowych form artystycznych. - Podczas szkolnych przeglądów zaprezentowały się trzydzieści trzy zespoły artystyczne, które zaprezentowały programy w różnych formach artystycznych. Młodzi przygotowując swoje występy chcieli przekazać, jaka jest ich wiara, jak ją przeżywają i co ją kształtuje. W ramach prezentacji zespoły przygotowały przedstawienia teatralne, pantomimy, programy wokalne i wokalno-instrumentalne oraz pokazy multimedialne – poinformowała Alicja Szewczyk, koordynator Festiwalu Eutrapelia.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół