• facebook
 • rss
 • Pustelnia pod znakiem Temidy

  ks. Tomasz Lis

  dodane 01.06.2013 22:23

  Ponad sześćdziesiąt osób związanych z administracją sądowniczą uczestniczyło w corocznym spotkaniu w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach.

  Od ponad dekady środowiska prawnicze uczestniczą w spotkaniach formacyjnych w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Co roku z prawnikami spotyka się także bp Krzysztof Nitkiewicz.

  Na kolejne spotkanie do pokamedulskiej pustelni przybyli pracownicy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z prezesem Robertem Pelewiczem, przedstawiciele sądów rejonowych, pracownicy tarnobrzeskich prokuratur oraz urzędów i instytucji prawno-sądowniczych. W spotkaniu uczestniczył ks. Krzysztof Irek, diecezjalny duszpasterz prawników. Na tegorocznym spotkaniu gościł także Marian Cichosz, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli.

  Prawniczy dzień skupienia rozpoczęła wspólna modlitwa w barokowym poklasztornym kościele, której przewodniczył biskup ordynariusz. Podczas homilii biskup, przywołując postać patrona dnia św. Justyna, mówił o potrzebie poszukiwania najwyższej prawdy, jaką jest Chrystus i jego Ewangelia. – Jesteśmy powołani do ciągłego odkrywania tej Prawdy, gdyż tylko ona daje człowiekowi pełnię życia i kształtuje we właściwy sposób relacje z Bogiem i drugim człowiekiem – mówił do zgromadzonych prawników bp K. Nitkiewicz. Po Eucharystii goście mieli możliwość zapoznania się z historią kamedulskiej pustelni oraz zwiedzili wystawę w Galerii Kamedulskiej. Podczas spotkania dyskutowano o wielu sprawach związanych z sytuacją ustawodawczą i sądowniczą w naszym kraju. Robert Pelewicz, prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, podkreślał, że takie spotkania pozwalają na refleksję nad osobistym życiem, pracą, powołaniem i misją, którą jest dobro człowieka. Wspomniał, że są to także chwile wytchnienia i spotkania w szerszym gronie, co pozwala na wymianę doświadczeń i wspólny odpoczynek.

  «« | « | 1 | » | »»
  Prawnicy w Pustelni

  Prawnicy w Pustelni

  WIARA.PL DODANE 01.06.2013 AKTUALIZACJA 02.06.2013

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół