• facebook
 • rss
 • Sulisławskie Mini Emaus

  ks. Tomasz Lis

  dodane 06.05.2013 12:15

  Blisko 400 ministrantów i scholanek uczestniczyło w spotkaniu formacyjno-rekreacyjnym zorganizowanym przez księży zmartwychwstańców.

  Przez cztery dni przy sulisławskim sanktuarium maryjnym odbywało się „Mini Emaus” tzn. zlot scholi i Służby Liturgicznej Ołtarza działających przy parafiach prowadzonych przez księży Zmartwychwstańców. - Formacyjno-integracyjne spotkanie młodych odbywało się już po raz dwudziesty. Podczas tych dni rozgrywane były konkurencje sportowe w wielu dyscyplinach, prowadzone były spotkania ewangelizacyjne oraz odbył się Festiwal Scholi. W zlocie wzięło udział blisko 400 uczestników z terenu kraju oraz młodzi ze Lwowa – poinformował ks. Bartłomiej Gzella, organizator imprezy. Ukoronowaniem spotkania była wspólna Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza z udziałem księży katechetów i opiekunów, którzy przybyli z młodymi do Sulisławic. – Młodość wyraża się w chęci radykalnej i natychmiastowej przemiany świata. A kiedy okazuje się ona trudna, przychodzi często pokusa włożenia różowych okularów i poprzestania na kiczowatej miłości, pięknie, wolności. Wówczas jednak wszystko pozostaje po staremu. A przecież każdy z was ma w sobie coś z wielkiego reformatora. Nie gaście tego ducha. Jeżeli będziecie się starali być podobni do Chrystusa, jeżeli dacie mu do dyspozycji wasz, czas, inteligencję, umiejętności, to co najpiękniejsze, On będzie działał w was i przez was. Pozostaniecie pełni entuzjazmu i radości tak jak dzisiaj – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz.

  Po Mszy św. odbyła się kończąca spotkanie Agapa, na której wręczono dyplomy, puchary i nagrody konkursowe. – Przed dwudziestu laty spotkania „Mini Emaus” rozpoczęły się właśnie tutaj w Sulisławicach. Przez te lata wydały one dużo dobra i sprawiły, że wiele osób na nowo odkryło bliskość Boga. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji tego spotkania – podsumował ks. Wiesław Śpiewak, prowincjał księży zmartwychwstańców.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół