• facebook
 • rss
 • Podniebny taniec Katarzyny

  Andrzej Capiga

  dodane 20.04.2013 10:53

  Katarzyna Dąbek z III LO w Jeżowem została laureatką VII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Warszawie.

  Jej szkoła zaś otrzymała tytuł „Szkoła przyjazna poezji”. Obok maturzystki z Jeżowego województwo podkarpackie w finale konkursu reprezentował tylko Bartłomiej Orzechowski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu.

  „Podniebny taniec” Katarzyny Dąbek znalazł się w konkursowym tomiku „Teatr nie(życia)”, a to zapewniło jej status laureatki. Chociaż Katarzyna Dąbek nie zdobyła któregoś z najcenniejszych konkursowych laurów, jednak już status laureata jest sporym osiągnięciem - tym bardziej, że konkursowemu jury przewodniczy o. Wacław Oszajca, a patronami imprezy są między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz „Głos Nauczycielski”.

  - Sukces indywidualny jeżowskiej licealistki łączy się jednak z wyjątkowymi osiągnięciami jej szkoły. Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem pozostaje pewnym „ewenementem” w historii „Rytmów nieskończoności”, albowiem w każdej edycji tego poetyckiego Przeglądu miało przynajmniej jednego laureata.

  Takim sukcesem mogą pochwalić się jedynie bodajże dwie szkoły w kraju. Najczęściej zresztą uczniowie LO w Jeżowem zdobywają laury jako jedyna ponadgimnazjalna szkoła w Polsce zlokalizowana na wsi. W tym roku zostało to „usankcjonowane” w czasie finałowej imprezy. - Liceum Ogólnokształcącemu w Jeżowem przyznano specjalny tytuł: „Szkoła przyjazna poezji” - powiedział polonista Ryszard Mścisz, który opiekuje się młodymi poetami.

                


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół