• facebook
 • rss
 • Pod dobrym imieniem

  ks. Tomasz Lis

  dodane 09.04.2013 18:24

  Od sześciu lat tworzą niecodzienną rodzinę, której łącznikiem jest wspólny patron bł. Jan Paweł II. Uczniowie tych szkół rozpoczęli kolejny rok wspólnej działalności.

  W Ulanowie odbył się zjazd inaugurujący kolejny rok formacji i wzajemnego współdziałania Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Placówki edukacyjne noszące imię papieża Polaka od kilku lat podejmują wiele wspólnych inicjatyw mających na celu zgłębianie i rozpowszechnianie nauczania Jana Pawła II oraz realizację programów wychowawczych opartych na papieskiej myśli.

  Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza koncelebrowana przez kapłanów-katechetów tych placówek.

  Podczas homilii biskup ordynariusz wskazał na postać bł. Jana Pawła II jako wzór otwartego człowieka w pełni zawierzającego swoje życie Bogu.

  - Jedną z cech wiosny jest odradzenie się przyrody po miesiącach zimowych. Chrystus w rozmowie z Nikodemem również mówi o nowym narodzeniu, narodzeniu z Ducha Świętego. Taka była życiowa droga bł. Jan Pawła II i dlatego świadectwo jakie nam pozostawił jest nadal aktualne. On mówi nam dzisiaj, że prawdziwa młodość, chęć przemiany świata na lepszy i odważne podejmowanie wyzwań mają swoje źródło w jedności z Bogiem, Który jest niekończącym się życiem i młodością. Za przykładem bł. Jana Pawła II nie wyrastajcie nigdy z takiej młodości - mówił do zgromadzonych bp K. Nitkiewicz.  

  Następnie przedstawiciele szkół złożyli pod ulanowskim pomnikiem papieża Polaka, kwiaty i zapalili znicze. Druga cześć spotkania odbyła się w miejscowej placówce edukacyjnej, gdzie młodzi wysłuchali wykładu prof. Krystyny Chałas z KUL na temat: „Godnie żyć”.

  Kolejnym punktem spotkania była debata i praca w grupach przybyłych uczniów w temacie: „ Jan Paweł II Papież Rodziny”. Następnie ulanowscy uczniowie wystawili montaż teatralny o bł. Janie Pawle II pt.: „Zbuduję dom z cegieł miłości”. Spotkanie zakończyło omówienie spraw organizacyjno-informacyjnych.

  Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II powstała w 2007 roku i zrzesza obecnie 47 szkół noszących imię papieża Polaka z diecezji. W inauguracyjnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele prawie 20 placówek.

  Do głównych zadań zrzeszenia należy: prowadzenie współpracy ze szkołami im. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej oraz integracja tych placówek, propagowanie dzieł Jana Pawła II, kształtowanie postaw charakterów dzieci i młodzieży w duchu nauki wielkiego Papieża Polaka, szerzenie jego kultu oraz rozwijanie duchowości i wrażliwości dzieci i młodzieży na wartości przez niego głoszone.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół