• facebook
 • rss
 • Staszowskie Sztambułki

  Ks. Tomasz Lis

  dodane 25.02.2013 18:59

  Po raz szesnasty Staszowska Izba Gospodarcza nagrodziła najlepszych przedsiębiorców regionu. Trzynaście „sztambułek” wręczono w pięciu kategoriach.

  W pierwej kategorii honorującej firmy mające największy wpływ na rozwój gospodarczy powiatu uhonorowano Nadleśnictwo Staszów i Hutę Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka. Prezes zakładu podczas uroczystości został dodatkowo uhonorowany złotym medalem za długoletnią służbę, przyznanym przez Prezydenta RP. – Sukces to wynik ciężkiej pracy i operatywności. Jeżeli trzeba zdobywać nowe rynku zbytu, zabiegać o nie czy promować nasze produkty, to po prostu wyjeżdżam i robię to – stwierdził Tadeusz Wrześniak.

  W drugiej kategorii laurem dla firmy, która osiągnęła znaczny postęp w swoim rozwoju, nagrodzono trzy przedsiębiorstwa, w tym Staszowskie Centrum Medyczne w Koniemłotach. – Wśród podmiotów gospodarczych działających w gminie są rozmaite branże, sporo z nich związanych jest z budownictwem. Miniony rok przyniósł wyraźne zahamowanie rozwoju firm, część z nich znacznie ograniczyła działalność, co należy wiązać ze zubożeniem społeczeństwa – zaznacza Jerzy Kwiecień, prezes Staszowskiej Izby Gospodarczej.

  Nazwa staszowskich nagród gospodarczych pochodzi od stambułek, czyli charakterystycznych fajek wytwarzanych w XVIII i XIX wieku w Staszowie. Były one najpopularniejszym wyrobem miejscowych rzemieślników. Od kilku lat podczas gospodarczej gali nagradzani są także zdolni uczniowie, laureaci konkursów wiedzy organizowanych przez Staszowską Izbę Gospodarczą. Tym razem stypendia Arystoteles otrzymało osiemnastu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania członków i sympatyków Staszowskiej Izby Gospodarczej prowadzona jest aukcja dzieł sztuki miejscowych artystów, z której dochód zasila fundusz dla zdolnej młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół