• facebook
 • rss
 • Przetarg na śmieci

  Marta Woynarowska

  dodane 25.02.2013 10:43

  Prezydent Tarnobrzega ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

  Do 3 kwietnia br. swoje oferty mogą składać firmy zainteresowane odbiorem i zagospodarowaniem komunalnych śmieci. Umowa ze zwycięzcą przetargu będzie obowiązywać od 1 lipca br. do końca roku 2015. Obowiązek wyłonienia firmy zajmującej się odpadami nakłada na samorząd znowelizowana w ubiegłym roku ustawa o odpadach. – Stając się krajem członkowskim Unii Europejskiej mieliśmy świadomość, że  musimy dostosować swoje prawodawstwo w tej materii do nowych wymogów.  I tak się stało. Mamy nowe przepisy i musimy zrobić wszystko, aby im sprostać – mówi prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz. Przyjęta przez sejm nowelizacja przystosowuje nasze przepisy m.in. do dyrektywy 2008/98/WE dotyczącej gospodarki odpadami w UE.

  Na terenie miasta znajduje się 319 bloków (czyli budynków wielolokalowych), zamieszkałych przez ok. 35 tys. osób oraz 4110 domów jednorodzinnych, w których mieszka ok. 13 tys. Odpady będą składowane w pojemnikach o pojemności od 120 l do 7000 l. Wielkość będzie zależeć od liczby osób zamieszkujących dany budynek. Gospodarstwo o zabudowie jednorodzinnej liczące do 4 osób otrzyma pojemnik 120-litrowy, powyżej tej liczby – 240-litrowy. W przypadku osiedli z budynkami wielorodzinnymi będą to kontenery o pojemności 7000 l. Właściciele domków otrzymają ponadto worki 120-litrowe z folii LDPE na zbiórkę odpadów posegregowanych.

  Wyłoniona w przetargu firma będzie odbierać: odpady zmieszane; posegregowane, czyli: papier, tekturę, tworzywa sztuczne, metale, szkło oraz odpady zgromadzone w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie każdy na własną rękę będzie mógł zostawić śmieci ulegające biodegradacji, odpady zielone, chemikalia, leki, zużyte baterie, akumulatory, sprzęt elektroniczny, elektryczny, meble, odpady budowlane.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół