• facebook
 • rss
 • Między abstrakcją i realizmem

  ks. Tomasz Lis

  dodane 19.02.2013 13:37

  W Opatowskim Ośrodku Kultury młodzi artyści po raz pierwszy wspólnie wystawili swoje malarskie prace. Wystawę można oglądać do połowy marca.

  W kawiarni „Gwarek” w opatowskim ośrodku zaprezentowano prace dwojga młodych artystów z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Prace pani Jowity to obrazy, które przedstawiają bardziej abstrakcję. Jest ona bardzo wrażliwą malarką doskonale operująca barwą. Natomiast prace Daniela to bardziej obrazy realistyczne gdzie możemy zobaczyć motywy pejzaży, wieś, ule czy rozciągniętą na trawach pajęczynę. Jest to pierwszy wspólny wernisaż tych dwojga artystów – powiedziała Beata Piątek z opatowskiego ośrodka.

  Opatowska wystawa artystów z Ostrowca   Między abstarkcją i realizmem
  Opatowska wystawa artystów z Ostrowca
  ks. Tomasz Lis/GN
  Opatowska wystawa artystów z Ostrowca   Między abstarkcją i realizmem
  Opatowska wystawa artystów z Ostrowca
  ks. Tomasz Lis/GN

   

   

   

   

   

   

  Jowita Krysa-Skuza ukończyła wydział sztuki na Politechnice Radomskiej uzyskując dyplom z malarstwa pod kierunkiem profesora Hoffmana, aneks z grafiki projektowej u profesora Zduniewskiego. Jak twierdzi jej malarstwo abstrakcyjne pobudza ludzką wyobraźnię i pozwalają oglądającemu stać się aktywnym odbiorcą sztuki. Daniel Skuza to malarz samouk, uprawia rodzaj malarstwa przedstawieniowego, ale niepozbawionego indywidualności i świeżego spojrzenia. - Jednym z głównych elementów kształtujących naszą wrażliwość artystyczną są piesze wycieczki po obszarze Gór Świętokrzyskich. Urzekające lasy jodłowo-bukowe, zakątki ukazujące malowniczą architekturę wsi i miasteczek oraz miejscowy folklor dają niezliczoną ilość bezcennych inspiracji i wrażeń, których echo można odnaleźć w obrazach – podkreślają twórcy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół