• facebook
 • rss
 • Mali mistrzowie hali

  Ks. Tomasz Lis

  dodane 16.02.2013 17:00

  Puchar biskupa zdobyli ministranci z Ożarowa. W finałowych rozgrywkach zagrało 14 drużyn, które zwyciężyły w dekanatach.

  Zakończyły się rozgrywki ministrantów szkół podstawowych w futsalu, czyli piłce halowej. Po rozgrywkach dekanalnych zwycięzcy zakwalifikowali się do finałowego turnieju diecezjalnego, który odbył się już po raz dziesiąty. Młodzi ministranci o jubileuszowy Puchar bp. Krzysztofa Nitkiewicza rywalizowali na hali Zespołu Szkół w Koprzywnicy.

  Po zaciętych i pełnych emocji rozgrywkach w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się cztery zespoły, które walczyły o miejsca na podium. Niepokonaną drużyną okazała się ministrancka ekipa z Ożarowa, która wygrała turniej i zdobyła Puchar mistrzów hali. Drugie miejsce zajęła ministrancka drużyna z parafii Iwaniska będąca beniaminkiem rozgrywek, zaś trzecie miejsce i puchar Fair Plamy zdobyła drużyna ministrantów z Szewnej. W turnieju finałowym wzięło udział 14 drużyn z całej diecezji, a na boisku wystąpiło w sportowych zawodach ponad 100 ministrantów. Zwycięzcy otrzymali puchary, a każda drużyna pamiątkowy dyplom za udział w turnieju.

  – Dziękuję tym, którzy wspomogli nas w organizacji turnieju na każdym jego etapie. Samym ministrantom gratuluję wyśmienitych umiejętności, księżom dziękuję za zaangażowanie, a sponsorom za okazaną pomoc. Już dziś zapraszam na kolejne rozgrywki, które nie tylko są rywalizacją, ale czasem wspólnego spotkania i ewangelizacji poprzez sport – powiedział ks. Ryszard Podlewski, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół