• facebook
 • rss
 • Zainaugurowano stacyjne Drogi Krzyżowe

  Ks. Tomasz Lis

  dodane 15.02.2013 22:16

  W pierwszy piątek Wielkiego Postu w Sandomierzu i wielu miastach diecezji rozpoczęto pasyjne nabożeństwa stacyjnych Dróg Krzyżowych.

  Wprowadzone trzy lata temu przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza wielkopostne spotkania modlitewne zostały przygotowane na wzór rzymskich nabożeństw pasyjnych. Pierwszym sandomierskim kościołem stacyjnym była świątynia Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie Drogę Krzyżową przygotowała i poprowadziła parafialna młodzież, odnosząc rozważania modlitewne do współczesności.

  – Chrystus uczy nas, że miłość pozwala nie tylko zaakceptować cierpienie duchowe i fizyczne, ale przemienia je w dobro. W przeciwnym razie cierpienie wynikające z różnych życiowych doświadczeń pozostaje czymś bezsensownym i okrutnym. Niech przeżywanie Wielkiego Postu pomoże nam poznać lepiej miłość Chrystusa i naśladować ją w codziennym życiu – mówił do zgromadzonych bp K. Nitkiewicz. Ordynariusz sandomierski zachęcił także do modlitwy w intencji papieża Benedykta XVI, który podczas swojego pontyfikatu i podejmując decyzję o zakończeniu posługiwania, dał wyraz głębokiej miłości do Chrystusa i Kościoła.

  Kolejne nabożeństwa stacyjne będą miały miejsce w poszczególnych kościołach miasta:

  22 lutego – bazylika katedralna, 17.00.

  1 marca – kościół MB Królowej Polski, 17.00.

  8 marca – kościół św. Pawła, 17.00.

  15 marca – kościół Chrystusa Króla, 17.00.

  22 marca – kościół św. Józefa, 17.00.

  W Niedzielę Palmową 24 marca o 15.00 Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami miasta z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Świętego Ducha.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół