• facebook
 • rss
 • Zachować abstynencję

  Marta Woynarowska

  dodane 13.02.2013 21:51

  Przez trzy dni mieszkańcy Tarnobrzega będą modlić się o trzeźwość dla siebie i swoich rodzin.

  W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę Popielcową Mszą św. o godz. 18 i odprawioną po niej procesją pokutną, która przeszła ulicami os. Serbinów rozpoczęły się kolejne Tarnobrzeskie Dni Trzeźwości. Zakończą się, podobnie jak w latach poprzednich, w pierwszy piątek Wielkiego Postu oddaniem miasta w opiekę Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

  W czasie procesji rozważania głoszone przez ks. prał. Michała Józefczyka dotyczyły słów, jakie Jezus Chrystus wypowiedział w ostatnich godzinach Swej męki wisząc na krzyżu. – Albowiem niebo i ziemia przeminą, ale słowa Twe Panie nie przeminą. Są bowiem duchem i życiem – mówił kapłan. – I choć oprawcy zadawali Chrystusowi okrutne udręki, Ten jednak modlił się do Ojca o przebaczenie dla nich. Ludzie źli są bowiem dla Niego najbardziej godni litości. Gdyż człowiek zły jest osobą nieszczęśliwą.

  Rozważania oparte o odczytywane kolejne fragmenty Pasji przeplatały pieśni wielkopostne. Procesja zakończyła się przy figurze Bożego Serca, gdzie już w najbliższy piątek spotkają się tradycyjnie na zakończenie gwiaździstej Drogi Krzyżowej wierni pięciu tarnobrzeskich parafii.

  Tarnobrzeskie Dni Trzeźwości zainicjował w 2002 r. ks. prał Michał Józefczyk, proboszcz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy. W tym czasie wierni modlą o trzeźwość w rodzinach, przepraszając jednocześnie za grzechy pijaństwa i z pijaństwa płynące. Osoby pragnące w okresie Wielkiego Postu zachować abstynencję od alkoholu mogą wpisać się do specjalnej księgi wystawionej w kościele.   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół