• facebook
 • rss
 • Zrzućmy maski

  Andrzej Capiga

  dodane 19.01.2013 14:23

  "Kamienne serca, nieme twarze" to spektakl w wykonaniu członków klubu 4H "Iskra" z Ożarowa.

  Klub działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie i Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Jego opiekunami są  Ewa Gumuła i Marian Sus. „Kamienne serca, nieme twarze” prezentuje los ludzi zabieganych w codziennym życiu, dążących tylko do wyznaczonego celu, nie zauważających piękna i uroku świata, ożywających tylko na okres świąt i znów powracających do bezkresnej gonitwy zwykłego dnia.

  – Spektakl nie obfituje  w słowa. Tylko wstęp wprowadza w tematykę przedstawienia, a zakończenie podkreśla rolę istniejącego problemu. Znikome hasła wypowiadane w trakcie przedstawienia uzupełniane są cudownymi pastorałkami. Stroje w kolorze bieli, maski na twarzach aktorów i taneczne układy baletowe podkreślały doniosłość i powagę prezentowanego problemu – zauważa Ewa Gomuła.

  Co przekazuje spektakl oglądającym? - Bez wątpienia najważniejszą życiową prawdę: aby zrzucić z twarzy maski, ożywić serca i żyć wielką miłością do ludzi i otaczającego świata, a narodzenie Dzieciątka Jezus będzie bardziej wyjątkowe, a zarazem takie zwyczajne - podkreśla Marian Sus. Spektakl został zrealizowany dzięki pieniądzom pozyskanym z projektu „Mikrodotacje na start dla lokalnych organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego”. Dofinansowany jest ze też środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Członkowie klubu 4H „Iskra” zapraszają na spektakl  do  sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie 1 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół