• facebook
 • rss
 • Feryjne co, gdzie kiedy?

  ks. Tomasz Lis

  dodane 17.01.2013 10:23

  W województwie świętokrzyskim trwają ferie zimowe. Z myślą o uczniach przygotowaliśmy mały przewodnik po miejscach, w których można spędzić wolny czas.

  Dla miłośników nart

  W Bałtowie jak w Szwajcarii

  Nowy stok wraz z nowoczesnym, krzesełkowym wyciągiem narciarskim będą już niebawem do dyspozycji narciarzy w Bałtowie koło Ostrowca . – Czekamy tylko na odbiór techniczny i włączamy wyciąg – potwierdza Filip Lichota ze Stowarzyszenia "Bałt” prowadzącego ośrodek w Bałtowie. Na stacji narciarskiej od kilku lat działają dwa wyciągi orczykowe i jeden zaczepowy, w najbliższych dniach ruszy nowy – krzesełkowy. Każda kanapa pomieści czterech narciarzy a wyciąg jest w stanie przewieźć ponad dwa tysiące osób na godzinę.

  Nowy stok w Bałtowie jest znacznie szerszy i przede wszystkim dłuższy, gwarantuje pół kilometra wyśmienitego szusowania. Stok jest wyjątkowo dobrze przygotowany zalega na nim miejscami metrowej grubości warstwa śniegu. Przyjeżdżający do „Szwajcaria Bałtowskiej” goście mogą korzystać nie tylko ze stoków, ale i wielu atrakcji JuraParku w Bałtowie. Działa tutaj wioska świętego Mikołaja i kraina Królowej Śniegu są to szczególne atrakcje dla najmłodszych.

  Stok w Konarach

  Miłośnicy białego szaleństwa mają także do dyspozycji stok w Konarach k. Klimontowa. Dobrze naśnieżny i wyratrakowany stok o długości ponad 400 m, jest atrakcją dla każdego. Można tutaj stawiać pierwsze kroki na białych trasach ale i nieźle poszaleć.  Właściciele przygotowali wypożyczalnię sprzętu. Można także skorzystać z pomocy instruktorów jazdy. Polecany ze względu na małe kolejki do wyciągu.

  Dla łyżwiarzy

  W Ostrowcu: od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 -14.00 na Miejskim Lodowisku Syntetycznym organizowane są zajęcia nauki jazdy na łyżwach dla dzieci, a w soboty od godziny 12.00 wspólne zabawy i konkursy.  Wstęp na lodowisko będzie nieodpłatny.

  W Sandomierzu: Czynny jest Biały Orlik przy ulicy Żółkiewskiego. Chętni mogą uczyć się jazdy na łyżwach. Lodowisko otwarte od 12.00 do 20.00.  

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół