• facebook
 • rss
 • Mali misjonarze

  Marta Woynarowska

  dodane 13.01.2013 17:26

  Parafia św. Barbary w Tarnobrzegu po raz drugi gościła kolędników misyjnych.

  Odbyło się bowiem II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych zorganizowane przez Papieskie Dzieła Misyjne.

  Rozpoczęła je Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Współkoncelebransami byli ks. prał. Stanisław Bar, proboszcz parafii pw. św. Barbary, ks. Dariusz Koryciński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej, oraz kapłani opiekujący się parafialnymi grupami kolędniczymi.

  W homilii bp Nitkiewicz nawiązał do przeżywanej uroczystości Chrztu Pańskiego. – Jest taka opowieść, jak to pewnemu człowiekowi przyśnił się sklep z napisem „Artykuły Pana Boga” – mówił do zgromadzonych dzieci bp Nitkiewicz. – Wszedł do niego i zobaczył za ladą anioła. Na półkach zaś stały butelki z etykietami: „Nadzieja Pana Boga”, słoje z nalepkami „Miłość Pana Boga”, "Wiara w Pana Boga”. Na podłodze natomiast leżały pudła z napisem „Łaska uświęcająca”. Ów człowiek zastanowił się chwilę i poprosił 2 kilogramy wiary, 1 kilogram nadziei i cały worek łaski uświęcającej. Anioł zakręcił się i zaczął robić pakuneczek, wręczając klientowi mała paczuszkę. Ten – zdziwiony i oburzony – powiedział, że przecież złożył duże zamówienie, bo chce żyć jak Pan Bóg tego nakazuje. Tymczasem otrzymał jakieś malutkie pudełeczko. Wtedy anioł wytłumaczył mu, że Bóg daje ziarenka wiary, nadziei, miłości, dobroci, przebaczenia. „Te ziarenka otrzymałeś w chwili chrztu i one mają wpaść do serca i zakiełkować – mówił anioł. – Twoim zadaniem zaś jest dbanie o nie, by wyrosły z nich wspaniałe drzewa miłości, nadziei, wiary” – kończył opowieść. – I  my również w chwili chrztu otrzymaliśmy takie ziarenka, o które musimy dbać, musimy je pielęgnować. Ale również nieść dalej. Arcybiskup Martini powiedział kiedyś, że to nie ludzie niosą Pismo Święte, ale Pismo Święte niesie ludzi. I o to chodzi również w misjach. Warto wiedzieć, że misjonarzami można zostać także tu, w swoim mieście, domu. Wystarczy głosić wiarę w Pana Boga, namówić siostrę, brata, a może rodziców do wspólnego pójścia w niedzielę na Mszę św. I w ten sposób staniecie się misjonarzami Pana Jezusa w swoich rodzinach, szkołach – tłumaczył ksiądz biskup.

  Podczas Mszy św. wśród darów złożonych przez przedstawicieli małych pomocników misjonarzy były również datki zebrane podczas kolędowania w parafiach, które w tym roku zostaną przekazane na pomoc dzieciom z Wietnamu.

  Po Mszy św. grupa misyjna z Majdanu Królewskiego wystawiła jasełka.

  Spotkanie zakończyło się w sali parafialnej, gdzie na uczestników czekał słodki poczęstunek. Mogli również wysłuchać opowieści sióstr saletynek o ich pracy na Madagaskarze i w Indiach.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół