• facebook
 • rss
 • Na wiedeńską nutę

  Marta Woynarowska

  dodane 10.01.2013 15:14

  Już za kilka dni wielki „Koncert karnawałowy” w Tarnobrzeskim Domu Kultury. O kilka słów na ten temat poprosiłam Piotra Dumę, zastępcę dyrektora TDK.

  Marta Woynarowska:  – Tarnobrzeżanie chyba coraz niecierpliwiej czekają na 20 stycznia.

  Piotr Duma: – Kilka lat temu zapoczątkowaliśmy w naszym domu kultury tradycję organizowania koncertów noworocznych czy – jak kto woli – karnawałowych. I choć to, jeśli można tak powiedzieć, bardzo młodziutka tradycja, to jednak na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń kulturalnych wielu miłośników muzyki nieco poważniejszej. Inspiracją do zorganizowania tego typu wydarzenia były naturalnie znane w całym świecie wiedeńskie „Koncert noworoczne” cieszące się ogromną popularnością. By móc 1 stycznia zasiąść w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego, trzeba bilety rezerwować kilka lat wcześniej.

  Jest taka opinia, że muzyki klasycznej słucha małe grono ludzi.

  – I od razu muszę to zdementować i zaprotestować wobec takiego poglądu. Od początku koncerty karnawałowe w TDK cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Bilety rozchodziły się i rozchodzą także w tym roku w ciągu zaledwie kilku dni. Bardzo nas to cieszy, świadczy bowiem o zapotrzebowaniu na tego typu koncerty.

  Każdego roku staramy się zapraszać inne uznane zespoły i śpiewaków.  

  Kogo usłyszymy 20 stycznia?

  – W tym roku będziemy gościć znany już tarnobrzeżanom kielecki zespół Strauss Ensemble pod kierunkiem artystycznym Artura Jaronia. Jako soliści wystąpią sopranistka Iwona Socha i Witold Wrona – tenor. Będzie można usłyszeć arie i duety z operetek: „Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka” oraz „Hrabina Marica”, ale również pieśni neapolitańskie i latynoskie. Ponadto utwory z filmów i musicali. Zapraszam wszystkich 20 stycznia na godz. 16.00 do dużej sali TDK.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół