• facebook
 • rss
 • Jak kibic dziecku

  Marta Woynarowska

  dodane 08.01.2013 18:39

  Członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka” znów w akcji.

  Od szeregu lat kibice sportowi, zwłaszcza ci od piłki nożnej nie mają dobrej prasy. Wszystko za sprawą niewielkiego odsetka, który zamiast dopingowania swojej drużyny woli zmagania zapaśnicze, rywalizację w rzutach krzesełkami lub połamanymi kostkami brukowymi.

  W Tarnobrzegu ten negatywny obraz kibiców od kilku lat starają się poprawić członkowie „Złotej Siarki” organizując różne akcje społeczne, charytatywne, patriotyczne. W sposób szczególny bliski jest im sercu los podopiecznych tarnobrzeskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Jeszcze przez parę dni, do 12 stycznia będą zbierać pieniądze na zakup komputera oraz wyposażenie sali sportowej. Wspomóc może każdy z nas, wystarczy, że podczas bytności w jednym z pubów, lokali gastronomicznych zechce wrzucić datek do wystawionych puszek.

  Kibice chętnie włączają się również w wydarzenia o charakterze patriotycznym. Organizują różnego rodzaju konkursy skierowane do dzieci i młodzieży. Te działania przynoszą wymierną korzyść lokalnej społeczności, ale także samym członkom stowarzyszenia oraz szeroko pojętemu ruchowi kibicowskiemu. Uczy bowiem postawy prospołecznej i patriotycznej, daje poczucie bycia potrzebnym, angażując w podejmowane przedsięwzięcia wypełnia w sensowny sposób wolny czas, które aż nadmiar mają zwłaszcza osoby bezrobotne. To wszystko zapewnia im ucieczkę przed wykluczeniem społecznym.

  Oby więcej takich ludzi i inicjatyw pojawiała się w całym kraju.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół