• facebook
 • rss
 • Spadkobiercy św. Cecylii

  ks. Tomasz Lis

  dodane 20.11.2012 16:41

  Ponad 60 organistów uczestniczyło we wspólnym spotkaniu formacyjno-szkoleniowym zorganizowanym z okazji zbliżającego się święta patronalnego kościelnych muzyków.

  W Instytucie Teologicznym w Sandomierzu odbyło się pierwsze po latach przerwy spotkanie formacyjne organistów. Podjęta formacja i duszpasterska troska o kościelnych muzyków ma na celu podnoszenie ich kwalifikacji i umiejętności muzycznych oraz wewnętrzny rozwój.

  – Chcemy powrócić do regularnych spotkań, podczas których organiści mieliby możliwość wymiany osobistych doświadczeń oraz doskonalenia swoich umiejętności, aby muzyka i śpiew liturgiczny był w poszczególnych parafiach stanowiły ozdobę liturgii – powiedział ks. Leszek Chamerski, diecezjalny duszpasterz organistów. Spotkanie rozpoczął bp Krzysztof Nitkiewicz, który podkreślił znaczenie posługi organisty we wspólnotach parafialnych.

  – Powinniście mieć zawsze świadomość tego, że śpiew liturgiczny i muzyka sakralna nie są wyłącznie ozdobą nabożeństw. One stanowią formę modlitwy i mogą pomóc ludziom w ożywieniu i umocnieniu ich wiary. Przez waszą posługę uczestniczycie więc w dziele ewangelizacji, a jednocześnie wyrażacie własną wiarę. Umacniacie ją chwaląc Boga śpiewem oraz grą na organach. Aby ta misja była owocna potrzeba stałej formacji duchowej i podnoszenia swoich umiejętności – mówił do przybyłych organistów bp Krzysztof Nitkiewicz.

  W programie zjazdu była wspólna modlitwa, wykład połączony z dyskusją na temat stałej formacji organistów, poznanie tekstów liturgicznych, nauka nowych śpiewów oraz spotkanie integracyjne.

  Zlot odbył się w Instytucie Teologicznym   Z muzykami spotkał się bp K. Nitkiewicz
  Zlot odbył się w Instytucie Teologicznym
  ks. Tomasz Lis/GN
  W spotkaniu wzięło udział blisko 60 organistów   Rozpoczęto wspólną modlitwą
  W spotkaniu wzięło udział blisko 60 organistów
  ks. Tomasz Lis/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół