• facebook
 • rss
 • Żeby Polska była Polską

  ks. Tomasz Lis

  dodane 10.11.2012 21:55

  Już po raz trzeci mieszkańcy Opatowa z okazji rocznicy odzyskania niepodległości wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

  Tegoroczne listopadowe spotkanie zbiegło się z podsumowaniem opatowskiego Roku Jubileuszowego, w którym świętowano 730-lecie nadania praw miejskich.

  Wieczór z pieśnią patriotyczną poprzedziła konferencja naukowa o dziejach Opatowa i działalności niepodległościowej społeczeństwa. Na wieczorne spotkanie zorganizowane przez Radę Miejską, Stowarzyszenie  „Region Świętokrzyski” oraz Opatowski Ośrodek Kultury przybyli: miejscowe władze samorządowe, dzieci szkolne wraz z rodzicami oraz liczni mieszkańcy.

  – W ten wyjątkowy wieczór przywołujemy pamięć tych, którzy stawali w obronie wolności Ojczyzny na różnych etapach jej dziejów. Takie chwile jednoczą nas, jako społeczność a wkład młodych w ich organizację napawa nadzieją, że polskie tradycje i kultura będą dalej kontynuowane – mówił rozpoczynając spotkanie Tomasz Staniek, przewodniczący Rady Miasta.

  Wieczór pieśni rozpoczęły dzieci, które wręczyły także uczestnikom biało-czerwone kotyliony. Całość koncertu poprowadziła młodzież z miejscowego ośrodka kultury, która patriotyczną poezją przeplatała popularne pieśni patriotyczne. W ich śpiew włączała się cała zgromadzona publiczność. – Głównym celem takich spotkań jest wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości poprzez śpiew pieśni, które opowiadają o polskich bohaterach, walkach wyzwoleńczych oraz o zmiennych losach naszej ojczyzny. To jest najlepsza lekcja historii – wyjaśniał Tomasz Staniek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół