• facebook
 • rss
 • Opieka Meksykańskiej Pani

  ks. Tomasz Lis/GN

  dodane 03.11.2012 22:41

  Rozpoczęło się nawiedzenie ożarowskiej parafii przez ikonę Matki Bożej z Guadalupe.

  Ikona Matki Bożej z Guadalupe, która nawiedza parafie, gdzie działają Rycerze Kolumba, trafiła do ożarowskiego sanktuarium. – W parafii działa prawie 30-osobowa grupa Rycerzy. To z jednej strony wspaniała metoda formacji mężczyzn we wspólnocie Kościoła. Ponadto tworzą oni prężnie działający zespół na rzecz parafii i posługi miłosierdzia wobec bliźnich – mówił ks. Stanisław Szczerek, proboszcz parafii.

  Obraz wniesiono uroczyście do świątyni, gdzie Maryję w znaku ikony powitał kustosz sanktuarium. Następnie Rycerze z parafialnej rady rozpoczęli wspólnotową modlitwę różańcową. W spotkaniu wzięli udział Rycerze Rady w Ożarowie wraz z rodzinami oraz przedstawiciele innych rycerskich rad. Podczas wspólnej Mszy św. modlono się o duchowe owoce nawiedzenia oraz dobre przeżycie Roku Wiary. – Ikona będzie obecna w naszej wspólnocie przez 10 dni. Mamy nadzieję, że ta szczególna patronka braci Rycerzy uzdolni każdego z nas do czytelnego świadectwa wiary i miłości w rodzinach. W tych dniach zapraszamy na nabożeństwa różańcowe oraz wspólnotowe Msze św. ku Jej czci – dodał ks. Szczerek.

  Ikona nawiedzi także miejscowy Dom Pomocy Społecznej, którego dyrektor pełni funkcję Wielkiego Rycerza w ożarowskiej Radzie im. św. biskupa Stanisława. Przez ostatnie miesiące obraz Matki Bożej z Guadalupe nawiedzał wszystkie parafie w diecezji, gdzie działają Rady Rycerzy Kolumba. Po nawiedzeniu parafii w Ożarowie obraz powędruje do diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół