• facebook
 • rss
 • Uzdrowić ciało i duszę

  ks. Tomasz Lis

  dodane 18.10.2012 22:51

  Mimo różnorodnych trudności, dobro pacjenta i jego zdrowie pozostaje zawsze naszym priorytetem – mówi Artur Krop, zastępca dyrektora sandomierskiego szpitala.

  W sandomierskiej parafii pw. Chrystusa Króla, prowadzonej przez Księży Pallotynów, posługujących w miejscowym szpitalu odbyło się spotkanie pracowników służby zdrowia z okazji ich patronalnego święta. – Jest to odpowiednia chwila, aby spotkać się, porozmawiać o problemach, które dotykają to środowisko. Przede wszystkim jest to czas, aby podziękować za ich służbę na rzecz ludzkiego życia i za wszelkie dobro, które niosą ludziom cierpiącym i chorym – powiedział o. Tadeusz Pawłowski SAC, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. W intencji „białej służby” modlił się podczas Mszy św. bp Krzysztof Nitkiewicz, oraz przybyli kapelani posługujący w poszczególnych szpitalach. We wspólnej modlitwie uczestniczyli lekarze, pielęgniarki, salowe, położne, pracownicy przychodni lekarskich oraz medyczni ratownicy. Podczas homilii biskup podkreślił wielką wartość posługi służb medycznych, która czyniona jest z miłością i troską o bliźniego. – Ewangelia według św. Łukasza ukazuje nam Chrystusa, który uzdrawia duszę i ciało człowieka, okazując miłosierną miłość wszystkim potrzebującym. Lekarze, pielęgniarki, położne i inni pracownicy służby zdrowia, jeśli połączą swoje kompetencje z żywą wiarą będą urzeczywistniać właśnie takie działanie Chrystusa – mówił do zgromadzonych bp K. Nitkiewicz. Pasterz zaapelował także do ścisłej współpracy pracowników medycznych z kapelanami szpitalnymi w duchowej pomocy chorym i cierpiącym oraz pogłębianiu osobistej wiary i relacji z Bogiem.

  Mimo wielu kłopotów dotykających obecnie służbę zdrowia zastępca dyrektora sandomierskiego szpitala Artur Krop jest spokojny o dobro pacjentów podkreślając duże zaangażowanie personelu w jakość świadczonych usług. - Jak każda placówka zdrowia, my także borykamy się z wieloma problemami, najczęściej finansowymi. Jednak na szczęście te kłopoty nie wpływają na opiekę, jaką otaczamy naszych pacjentów. Dzięki ich pracy, w tym niełatwym dla służby zdrowia czasie, nasi pacjenci mają zapewnioną dobrą i fachową opiekę. W sandomierskiej placówce obecnie zatrudnionych jest blisko 140 lekarzy, około 370 pielęgniarek i położnych, kilku ratowników medycznych oraz obsługa medyczno-techniczna. Dzięki ich pracy, w tym niełatwym czasie, nasi pacjenci mają zapewnioną dobrą i fachową opiekę. Nieustannie zabiegamy o podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, aby jakość usług medycznych była na najwyższym poziomie, bo przecież dobro i zdrowie pacjenta mimo tych trudności zawsze pozostaje priorytetem w naszej pracy – wyjaśnił Artur Krop. – Niestety kłopoty finansowe to najczęstszy problem szpitali. Zmieniają się obciążenia placówek zdrowia, rosną koszty leków i zabiegów medycznych, zaś kontrakt z NFZ jest stały, co powoduje, że czasami są trudności z domknięciem budżetu szpitala – dodał. O pełnym poświęcenia posługiwaniu lekarzy i pielęgniarek opowiada także o. Tadeusz Pawłowski SAC, kapelan szpitala. – Podczas mojego piętnastoletniego doświadczenia kapelana szpitalnego przekonałem się o wielkim poświęceniu lekarzy i pielęgniarek niosących pomoc osobom chorym i cierpiącym. Boli, że ten trud nie jest czasem doceniany, gdy słyszy się tylko narzekania. Oni naprawdę pracują z dużym poświęceniem. Dlatego chyba najlepszym życzeniem w tym dniu ich święta są słowa wdzięczności, które powinny popłynąć od samych chorych i ich rodzin – dodał o. Tadeusz.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół