• facebook
 • rss
 • Eksplozja talentów

  Marta Woynarowska

  dodane 18.10.2012 19:32

  – Spotkaliśmy się tutaj, albowiem zechcieliście podzielić się tym co macie najcenniejsze – talentem – powiedziała Beata Wasiuta, dyrektor ŚDS w Tarnobrzegu.

  Scena Tarnobrzeskiego Domu Kultury przez cały niemal dzień była okupowana przez ludzi ogarniętych twórczą i artystyczną pasją. Okazją do zaprezentowania swych umiejętności był już VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W sumie wystąpili przedstawiciele 33 ośrodków z terenu całego Podkarpacia.

  Artyści prezentowali bardzo różnorodny repertuar, począwszy od występów wokalnych, poprzez skecze, po krótkie formy teatralne. Furorę zrobiła baśń o Kopciuszku potraktowana przez aktorów z ŚDS w Woli Raniżowskiej z duuuużym przymrużeniem oka. Publiczność bawiła się doskonale. Wiele ożywienia wprowadzały również brawurowo wykonywane znane polskie i zagraniczne szlagiery, jak choćby piosenki Anny Jantar, Maryli Rodowicz, czy Abby, które wszyscy wspólnie śpiewali.

  Przegląd ma też swoją wierną publiczność, jak choćby uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. – Co roku przychodzimy bardzo liczną grupą – mówił Piotr Bednarski – by śpiewać, oklaskiwać, bawić się, ale również podglądać co ciekawego robią inni.

  Dla członków ŚDS tego typu wydarzenia dają szansę na zaprezentowanie swoich, jakże często, ukrytych talentów. – Pani Ewa Sowa dopiero w tym roku dała się nakłonić do uczestnictwa w konkursie literackim – poinformowała Agnieszka Orłowska, pracownik socjalny i terapeuta w tarnobrzeskim ŚDS. Debiut poetki okazał się bardzo udany. Podobnie jak w przypadku pani Marii Szaraniec. Obie bowiem zostały laureatkami konkursu, zajmując drugie i trzecie miejsce. Laur najlepszego pisarza przypadł Arkadiuszowi Płudowskiemu z ŚDS w Przysiece. Ewa Sowa zaprezentowała również swoje umiejętności wokalne, śpiewając „Bal wszystkich świętych” Budki Suflera.

  – Głównym założeniem przeglądu była i jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, ale również promowanie ich twórczości i talentów – mówiła Agnieszka Orłowska. – Bardzo cieszy mnie udział w przeglądzie – zwierzyła się pani Ewa. – Daje mi to bowiem, jako osobie chorej, możliwość bliższego poznania innych równie doświadczonych przez los osób, które najlepiej rozumieją nasze zmagania z codziennością. Doceniam również okazję do zaprezentowania siebie od strony, powiem nieskromnie, artystycznej. W ŚDS trafiłam na specjalistów i zajęcia, które cenię sobie bardzo wysoko. Podszlifowałam swój warsztat wokalny – dodała z uśmiechem.

  Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac rękodzieła artystycznego uczestników domów samopomocy.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda podkarpacki, starosta tarnobrzeski oraz prezydent Tarnobrzega, zaś medialny nasza redakcja.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół