GN 11/2018 Archiwum

Kasa na karierę

Dodatkowe 2 mln złotych dla bezrobotnych to wynik projektu w jaki zaangażował się Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli.

Projekt został wysoko oceniony podczas konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Projekt,  „Moja firma moim sukcesem”,  stworzono z myślą o tych bezrobotnych, którzy marzą o założeniu własnej firmy.  Skorzystać z niego  mogą bezrobotni zarejestrowani w PUP przez  co najmniej 6 miesięcy. Projektem objętych będzie 100 osób. Każda z nich odbędzie szkolenie z zakresu „ABC przedsiębiorczości”.  Po jego zakończeniu 80 bezrobotnych otrzyma pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Górna granica kwoty to 20 tysięcy złotych.

– Cieszę się, że Powiatowy Urząd Pracy zaczyna skutecznie sięgać po dodatkowe środki. W naszym powiecie stopa bezrobocia wynosiła na koniec sierpnia 14 procent, więc każde nowe miejsce pracy jest ważne. Tym bardziej, że często praca dla jednej osoby oznacza poprawę bytu dla całej rodziny – powiedział starosta stalowowolski Robert Fila.

Realizacja projektu rozpocznie się w grudniu 2012 roku i potrwa do kwietnia 2014 roku.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy