Nowy numer 16/2018 Archiwum

Przetargowy niewypał

Zespół Zamkowo-Parkowy pozostanie w rękach Agencji Rozwoju Przemysłu, bo nie udało się go sprzedać.

W oficjalnym komunikacie Agencja podała, iż prowadzone przez nią „postępowanie przetargowe w sprawie sprzedaży Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim zostało zakończone".

"W wyniku przetargu nie wyłoniono nabywcy, bowiem przedstawione Agencji oferty nie były satysfakcjonujące. Tym samym Zamek w Baranowie zostaje w zasobie Agencji, a ARP S.A. kontynuuje działania zmierzające do wyłonienia profesjonalnego operatora, do którego zadań będzie należało zarządzanie obiektem” - czytamy w komunikacie ARP.

Widmo przejścia zamku w prywatne ręce zostało czasowo odsunięte. Z ulgą odetchnęli przeciwnicy sprzedaży Zespołu, a wśród nich: Komitet Obrony Zamku, podkarpaccy posłowie, samorządowcy oraz członkowie NSZZ „Solidarność”.

Agencja nadal jednak nie ustaje w poszukiwaniu chętnych do dzierżawy części hotelowo-gastronomicznej.

Jaka będzie przyszłość Małego Wawelu? Nie wiadomo. Samorząd województwa czeka w tej chwili na ruch Ministerstwa Skarbu oraz ARP i przypomina, iż 28 sierpnia przyjął uchwałę intencyjną o przejęciu baranowskiego zespołu. Powstały jednak wątpliwości prawne, bo właściciel zamku - ARP - nie jest spółką Skarbu Państwa, ale spółką akcyjną.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma