• facebook
 • rss
 • Poetycki sukces

  Andrzej Capiga/GN

  dodane 25.09.2012 18:03

  Konkurs przeprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu. II nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła tam uczennica LO w Jeżowem - Aneta Bąk. Do pokonkursowego tomiku poezji wybrany został także wiersz innej licealistki z Jeżowego, Katarzyny Dąbek.

  Wśród 72 wierszy nadesłanych z całego kraju na konkurs pod patronatem prezydenta Tarnobrzega, Norberta Mastalarza, jury przyznało nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych oraz nagrody i wyróżnienia dla uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych. W młodszej kategorii zwyciężył Maciej Modzelewski z Niepublicznego Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach (wiersz „W dzikim ogrodzie”), wśród starszej młodzieży Justyna Grzesiowska z I LO w Zielonej Górze (wiersz „Wysoki sądzie...”).

  Dla Anety Bąk, uczennicy klasy II LO w Jeżowem, to już trzeci sukces w konkursie rangi ogólnopolskiej. W ubiegłym roku szkolnym zdobyła bowiem wyróżnienie honorowe XVIII Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono 2012” w Nowej Sarzynie oraz wyróżnienie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Kwiat Azalii” w Leżajsku. Tym razem sukces był jeszcze większy, bo wiersz „U progu wieczności” zapewnił jej drugą konkursową nagrodę. Aneta swój poetycki talent rozwija od początku pod okiem polonisty i poety zarazem Ryszarda Mścisza. Obecnie zaś, wraz z kilkoma koleżankami, bierze udział w projekcie unijnym pod hasłem „Młodzi z pasją działają aktywnie” pod auspicjami Stowarzyszenia Centrum Realizacji Inicjatyw ,,Animus” w Jeżowem. Jest on realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu ,,Równać Szanse 2012” i obejmuje także zajęcia literackie - prowadzone przez Ryszarda Mścisza.

  Komisji konkursowej, która doceniła wiersz Anety Bąk,  przewodniczył tarnobrzeski polonista, niegdyś współredaktor rzeszowskiej „Frazy” i „Nowej Okolicy Poetów” oraz tarnobrzeskiego „Afisza” - Grzegorz Kociuba. Obok wymienionych już nagród Komisja przyznała w kategorii gimnazjalnej II nagrodę Mateuszowi Głogowskiemu z Jasła i Katarzynie Powierży z Tarnobrzega, zaś w kategorii ponadgimnazjalnej nagrodę III - Jagodzie Magdzie z Nowej Dęby, wyróżnienia zaś Justynie Kiełkowicz z Krakowa i Pawłowi Pakulskiemu z Tarnobrzega. Obok nagród pieniężnych formą uhonorowania poetów było wydanie i publikacja najlepszych wierszy w tomiku pokonkursowym.

  - Wśród kilku osób spoza grona laureatów, których wiersze zostały uznane za wartościowe i opublikowane w pokonkursowym tomiku, znalazł się także utwór innej uczennicy LO w Jeżowem - Katarzyny Dąbek. Taką publikację również śmiało można uznać za sukces, a więc i uczennica klasy maturalnej tej szkoły ma powody do radości - powiedział polonista z ZS w Jeżowem Ryszard Mścisz.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół