Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Zapobiec wielkiej wodzie

„Działania strukturalne i wspomagające ochronę przeciwpowodziową” to temat konferencji przygotowanej z inicjatywy Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, wojewody podkarpackiego oraz Krzysztofa Pitry, starosty powiatu tarnobrzeskiego.

Samorządowcy z powiatu tarnobrzeskiego zastanawiali się, jak ustrzec się przed wielką wodę. – Znajdujemy się w takim miejscu, gdzie koniecznie trzeba mówić o takim zagrożeniu, które może powrócić za kilka lat – mówił podczas powitania Krzysztof Pitra, starosta powiatu tarnobrzeskiego. –  Dlatego musimy być odpowiednio przygotowani do przeciwdziałania.

Spośród licznych występów szczególną rolę odegrała wypowiedź Stanisława Stachury, dyrektora Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie, który wskazywał na różnice w przygotowaniu do ewentualnych zagrożeń powodziowych. – Prowadzimy oceny pięcioletnie obwałowań. Dodatkowo są one monitorowane i modernizowane, znane są również szczegóły dotyczące słabszych miejsc, wymagających jeszcze większego zaangażowania – wyjaśnił Stanisław Stachura. – Ponadto zaplanowana jest budowa dużego polderu przeciwpowodziowego po stronie świętokrzyskiej, który w przyszłości poprawi sytuację powodziową na terenie powiatu tarnobrzeskiego, mieleckiego, a także Sandomierza.

Konferencji towarzyszyła prezentacja urządzeń przeciwpowodziowych i ratunkowych, jakie zostały w ostatnim czasie pozyskane przez władze powiatowe.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy