• facebook
 • rss
 • Siła młodych serc

  ks. Tomasz Lis

  dodane 16.09.2012 22:56

  Przybyli z każdej części diecezji. Ostrowiecki Rynek i pięć kościołów stacyjnych zamienili w centra modlitwy, miejsca formacji, śpiewu, tańca i radości.

  W piątkowe popołudnie przy pięciu ostrowieckich kościołach zawrzało. Co jakiś czas podjeżdżał autokar lub bus przywożąc nowe grupy młodzieży. W prowizorycznych recepcjach rozdzielano noclegi i przydzielano do konkretnych grup formacyjnych. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło podczas wieczornego nabożeństwa ku czci Krzyża Świętego. Każdy z kościołów stacyjnych napełnił się młodymi. Po celebracji Słowa Bożego uroczyście wnoszono krzyż. Przyciemniało światło, zapadła cisza. Z setek ust popłynęła słowa „nie zdejmę krzyża z mojej ściany … nie wyrwę go z sumienia”. Każdy miał czas by podejść, popatrzeć na krzyż i wypowiedzieć przy nim wszystko, co niosło młode serce.

  Twarz pełna prawdy

  Kolejnego dzień młodych idących na poranne Eucharystie budziło chłodne jesienne powietrze. Następnie odbyły się spotkania formacyjne w grupach pt: „Twarz Kościoła – Twarz Chrystusa – moja twarz” prowadzone przez animatorów, które zakończyła modlitwa Anioł Pański. Po przerwie na posiłek, młodzi w godzinach popołudniowych mieli do wyboru moc atrakcji. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie z Grzegorzem Bacikiem, który mówił o zagrożeniach, jakie niesie okultyzm, magia czy sekty satanistyczne. W tym samym czasie na Rynku miasta grupa animatorów muzycznych prowadziła tańce wspólnotowe. Mieszkańcy Ostrowca ze zdziwieniem patrzyli na pełen entuzjazmu tłum młodych ludzi. – Miło popatrzeć na ich młodzieńczą radość, która wynika z bycia razem i wiary w ich sercach. Oni potwierdzają, że jest jeszcze wielu młodych umiejących bawić się kulturalnie. To dobry przykład dla innych – mówiła pani Maria, mieszkanka centrum Ostrowca. W tym czasie w Amfiteatrze miejskim trwał koncert zespołu „Rymcerze” prezentującego muzykę ewangelizacyjną w rytmach rapu. W Parku Miejskim ostrowieccy Rycerze Kolumba wraz z sandomierską redakcją „Gościa Niedzielnego” zorganizowali I Diecezjalny Bieg Młodych. Sobotni dzień zakończyły wieczorne nabożeństwa pt: „Kto trwa we Mnie”, które połączone były z adoracją Najświętszego Sakramentu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół